Google Play Store 505 Hatası mı aldınız?

                                            Google Play Store – 505 Hatası

Tam BenzinLitre’yi indiriyordunuz ve o da ne? Google Play Store 505 Hatası. Sakın canınızı sıkmayın. Çözümü oldukça basit.

Nedeni hakkında kesin bir bilgi olmayan bu hata tipinin en sık yaşandığı durumlar internet bağlantısı ve uyumsuzluk sorunu olarak göze çarpmakta. İşin bu kısmında bir problem söz konusu değilse aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1.     Play Store Önbelleğini ve Verilerini temizleyebilirsiniz. Adımlar sırasıyla Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store > Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle

 

Android cihazların menüsü cihazdan cihaza farklılık gösterdiği için Uygulama yöneticisi direkt karşınıza çıkmayabilir. Biraz menüyü karıştırdığınız takdirde uygulama ayarlarına ulaşacaksınız.

2.     Google hesabınızı kaldırıp yeniden ekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar şeklinde hareket ettiğinizde ‘’hesabı kaldır’’ butonuna tıklayıp tekrar giriş yapabilirsiniz.

 

Bu 2 yol hatanın düzelmesi konusunda size yardımcı olacaktır. Tüm bunlara rağmen bir değişiklik olmazsa Play Store güncellemelerini kaldırarak, uygulamayı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

 

Aşağıda listelemiş olduğumuz hata kodlarıyla karşılaşmanız durumunda da yine yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

 

·       Google Play Store hata kodu 18

·       Google Play Store hata kodu 20

·       Google Play Store hata kodu 103

·       Google Play Store hata kodu 194

·       Google Play Store hata kodu 492

·       Google Play Store hata kodu 495

·       Google Play Store hata kodu 506

·       Google Play Store hata kodu 509

·       Google Play Store hata kodu 905

Aradığın şeyi bulamadın mı? Hemen iletişime geç!