BENZİNLOG
13
ocak
2021
Otomobil
Gündem
Yurt Dışında Arabalar Neden Ucuz ?

Yurt Dışında Arabalar Neden Ucuz?

Türkiye şartlarına göre yurt dışında arabaların fiyatları oldukça ucuz. Bu durumu sürekli karşılaştırma gereksinimi duyarız. Özellikle son dönemde 2. el piyasasındaki artış ile beraber birçok araba fiyatlarının bu şekilde artmasına insanlar şaşırmakta. Yurt dışında arabalar ne kadar? Asıl merak edilen soru ise  yurt dışında arabalar neden ucuz 

Vergi sistemleri ve döviz kurlarındaki değişikliklerin olması ülkeler bazında otomobil fiyatlarının da değişkenlik göstermelerine sebep olmaktadırlar. zamanlar döviz kurlarındaki artış sebebiyle. Bu artış, ne yazık ki zamanla otomobil fiyatlarına da etki etmektedir. Bu durumdan etkilenmeyen  ülkelerde vergiler düşük tutulur ve geliri olan herkes kolaylıkla otomobil sahibi olabilir.

Yurt dışında arabalar neden ucuz sorusunun cevabını yukarıda açıkladık. Birkaç araba fiyatlarını sizin için sıraladık :)

Audi Q8

Avrupa: 90.000 Euro

Türkiye: 2.100.00 TL

Toyota Corolla

Avrupa: 25.000 Euro

Türkiye: 335.000 TL

Mercedes G63

Avrupa: 180.000 Euro

Türkiye: 4.750.000 TL

Ford Focus

Avrupa: 24.900 Euro

Türkiye: 310.000 TL

Volvo s90

Avrupa: 45.000 Euro

Türkiye: 1.150.000 TL

Dünya'da En Ucuz Araba Hangi Ülkede

Araba alırken çoğu zaman hem konforlu hem de ucuz olmasını isteriz bu yüzden sürekli araştırma yapıp araçları karşılaştırırız. Bu iki durum çoğu ülkelerde pek mümkün olmuyor. Peki Dünya'da en ucuz araba hangi ülkede bulunur?

Dünya’da en ucuz arabalar Asya'da  genel olarak Çin'de bulunur. Kuzey Amerika'da genel olarak da Meksika'da .Güney Amerika'da en ucuz arabalar Şili'de. bulunmaktadır. Avustralya ve Yeni Zelanda’da da ucuz arabalar bulmak mümkün. Avrupa'da ise Almanya ve Rusya genellikle ucuz araba bulmanız için biçilmiş kaftan.

Eğer bu yazımız sizi yurt dışından araba getirme fikrine ısıttıysa Yurt Dışından Araba Getirme Vergi Hesaplama 2021 yazımızdan detaylara göz atabilirsiniz.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page