BENZİNLOG
19
ekim
2019
Uzun Yol
Yol Yardım
BenzinLitre
Yollardaki V İşareti Ne Anlama Gelir?

Yollardaki V İşareti Nedir?

Trafik işaretleri ehliyet kurslarında üzerinde durulan bir konu olmasına rağmen uygulama sırasında eksik kalınan bir nokta. Trafik işaretleri yasak, tehlike ve bilgi amaçlı olmak üzere 3 sınıfta sürücülerin karayollarında güvenli sürüş yapmalarını sağlayan işaretler. ‘’Dur’’ ‘’Park Yasak’’ gibi herkesçe bilinen trafik işaretlerinin aksine karayollarında daha az karşılaşılan trafik işaretleri de var. Bunlardan biri yollardaki V işareti

Yola Neden V Çizilir?, Karayolunda V Nedir?, Yol V Çizgileri 

Otoban üzerinde veya karayolunda arka arkaya devam eden V şeklinde çizgiler gördüyseniz büyük ihtimalle bir dağ patikası yolunda olmalısınız. Yollardaki V çizgileri sisli veya sis oluşma olasılığı olan dağ yollarında sürücülerin yolun yönünü ve şeklini tahmin etmesine yardımcı olmak için çizilir.

Yollardaki V işareti bulunduğunuz şeride göre gidişte iseniz ters V olarak görmeniz gerekir. Eğer işareti düz olarak görüyorsanız muhtemelen yanlış şerittesinizdir. Sis çöküp de yolu kapattığında, yollardaki V işareti gören sürücüler yolda devamlı olarak bu çizgileri takip ederek sis bölgesini kolaylıkla atlatırlar.


BenzinLitre sisli havalarda da güvenli sürüşler diler!

Tüm içerikler okundu!

Next page