BENZİNLOG
25
haziran
2021
Yol Yardım
Yolda Kaldım Ne Yapmalıyım?

Yolda Kaldım Ne Yapmalıyım?

Yolda kalmak pek çok sürücünün korkulu rüyasıdır. Ehliyet alırken yolda kalınca ne yapılacağı öğretilse bile çoğu sürücü herhangi bir sorun yüzünden yolda kaldığında "Yolda Kaldım Ne Yapmayalım?" diye düşünerek panikler. Önceden hazırda lastiğinizin bulunması, basit arızalara karşı araç-gereçlerinizin bulunması ve hatta hatta yedek akünüzün bulunması bu panik seviyesini en aza indirebilir. Ama evdeki hesap çarşıya uymaz diye boşuna dememişler. Bu yüzden biz de "Yolda Kaldım Ne Yapmalıyım?" yazımızda her türlü olumsuzluğa rağmen bu panik seviyesini en aza nasıl indirebiliriz ondan bahsedeceğiz.

Yolda kalmaya sebebiyet veren en sık karşılaşılan sorunlar lastiklerin inmesi veya akü bitmesidir. Lastiklerin inmesi gibi bir durumda BenzinLitre uygulamasını kullanarak en yakın istasyondan lastiklerinizi şişirebilirsiniz. Bu gibi ufak sorunlar dışında motorun hararet yapması veya arabanın herhangi bir yerinin alev alması gibi büyük bir durumla karşılaşırsanız aracı hemen sağa çekip ilk yardım çantanızdaki reflektörleri yerleştirmelisiniz. Tabi ki dörtlüleri açmak da ilk yapmanız gerekenler arasında. 

Arızayı kendi kendinize çözmek arızanın büyümesine neden olabilir. Bu nedenle istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden ulaşabileceğiniz Doost'u kullanmak en mantıklısı.

Yol Yardımı Nasıl Çağırılır?

Doost, Türkiye’nin her yerinde 900'den fazla servis aracından oluşan profesyonel hizmet ağıyla 7/24 yolunuza güvenle devam etmenizi sağlayan, ülkemizin ilk dijital yol yardım hizmeti platformudur.

Eğer yolda kaldıysanız hiç panik yapmadan BenzinLitre uygulamasına girerek ana sayfada çıkan Doost yol yardım hizmetine ulaşarak yol yardımı çağırabilirsiniz. Doost yol yardımı hakkında detaylı bilgi almak Doost Yol Yardım Hizmetleri'ne göz atabilirsiniz. 

Doost ve daha birçok markanın fırsatlarından indirimli olarak yararlanmak için buraya tıklayın. 


Doost & BenzinLitre işbirliğinin detaylarını blog sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page