BENZİNLOG
31
mayıs
2019
motosiklet
Yazın Motosiklet Giyimi

Yazın Motosiklet Giyimi

Haziran ayına adım atmış bulunuyoruz. Kavurucu sıcaklar başladı. Bir motorum olsa da püfür püfür gitsem diye düşünebilirsiniz fakat uygunsuz ekipmanlarla pek de püfür püfür olduğu söylenemez. Yazın motosiklet giyimi pek çok motosiklet tutkununun aklında yer eden bir konu. Bu yazımızda yazın motosiklet giyimi ile ilgili uygun ürünleri ve önerileri derliyoruz!

Membran kullanılan ürünleri yazın tercih etmeyebilirsiniz. Membran ürünler su geçirmez yazın ise yine kaliteli ama membran içermeyen daha düşük fiyatlı mont, eldiven vs. ürünleri tercih edebilirsiniz.

4 Mevsim bir ürün tercih edecekseniz hava geçirgenliğinin yüksek olduğu bir ürün tercih etmelisiniz. İnce bir şey alayım kışın termal giyerim diye düşünüyorsanız hem üşürsünüz hem de güvenliğinizden ödün verirsiniz. Biraz para harcayıp hem yazlık hem kışlık ürünler almakta fayda var.

Bot için de yazlık modeller hava alışverişi daha yüksek ve farklı materyallerden üretiliyor. Fileli ve sürüş konforunuzu etkilemeyecek ve mümkünse normal ayak numaranızla aynı olacak modelleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Yazın motosiklet giyiminde kask seçimi de önemlidir. Açık alanı daha fazla olan kaskları seçebilirsiniz. Fakat güvenlikten ödün vermeyin. Olası düşme durumunda kafa sarsıntılarına ve boyun hasarına neden olabilecek kaskları tercih etmeyin.

Motosiklet Yazlık Mont Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Özellikle motosiklet yazlık mont seçiminde dirsek ve omuz korumalarına pek önem verilmiyor. Fakat hem bu korumaları olan hem de bilek ve boyun kısımları ayarlanabilen montları tercih etmelisiniz. Bu korumalar olası düşmeleri hafif atlatmanızı sağlayacaktır.
  • Fileli ürünler korumalar daha azdır fakat hava geçirgenliği yüksektir. Bu montlar dört dörtlük koruma sağlamasa da omuza ve dirseğe alacağınız darbelerde sizi koruyacaktır. Havalandırmalı montları tercih edin. Fakat tişörtle değil mutlaka içinize bir şey giyin.
  • Ön Cepleri olsa bile yoğun kullanmanızı önermiyoruz.
  • Önden kolay açılabilen, içeriden sonradan sırt koruması takılabilen ürünler tercih ederek omurilik bölgesinden belinize kadar koruma sağlayabilirsiniz.

Tüm içerikler okundu!

Next page