BENZİNLOG
21
mayıs
2019
Araç Bakım
Otomobil
Yazın Araba Camı Neden Buğulanır?

Yazın Araba Camı Neden Buğulanır?

Arabada bulunan su buharının camda yoğuşması sonucu araba camı buğulanır. İçeride sıcak, dışarıda soğuk hava varken, yani kış aylarında oldukça sık rastlanan bu durum görüş açısını doğrudan etkilediğinden büyük önem taşımaktadır. Peki yazın araba camı neden buğulanır?

Aracınızı yıkattığınıza, serin gecelerin sonrasında yaz aylarında da araba camının buğulanması çok normal. Bu durumda incelenmesi gereken birkaç nokta var. Eğer arama içeriden buğulanıyorsa aracınızın için de nem var demektir. Cam buğulanmasın diye arabanın içini kurutmanız gerekmektedir. 

Arabanızı yıkattığınızda kullanılan kimyasallar da cam ısısına etki edip buğulanmaya sebep olabilir bu da yazın araba camı neden buğulanır? sorusuna verilebilecek yanıtlardandır. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, temiz bir cam bezi ve antifrizli silecek suyu ile camınızı temizleyin. 

Paspasların nemli olması da yazın araba camı neden buğulanırın sebebidir. Havalandırmalarınızı sıcak ayar yapıp, cama doğru üflemesi için ayarlayın. Hemen çözülecektir. 

Buğu önleyici spreyler kullanabilirsiniz. Kuru yüzeye dikkatlice sıkmanız halinde 3-4 gün etkisi sürecektir. 


Tıraş Köpüğü İle Buğu Temizlemek

Klimanın yetersiz kaldığı durumlarda camları önce cam sil ile temizleyip traş köpüğü uygulayabilirsiniz. Sünger ile sürüp yumuşak bir bezle temizlemeniz halinde aracınızın buğulanması minimuma iner. Bu uygulamayı 7-10 günde bir defa olmak suretiyle kullanabilirsiniz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page