BENZİNLOG
18
nisan
2020
Uzun Yol
Yakıt
Yakıt Işığı Yandıktan Sonra Kaç KM Gidilebilir?

Yakıt Işığı Yandıktan Sonra Kaç KM Gidilebilir?

Arabalar yakıt ışığı yandıktan sonra bir süre daha gidip, en yakın istasyona ulaşabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yani yakıt ışığı yandığında arabanıza bağlı olarak bir süre daha yol alabilirsiniz. Bunu bir yedek depo olarak düşünebilirsiniz.

Genellikle yakıt ışığı yandığında  yaklaşık 7 litre yakıt kalır. Bu noktada aracınızın yakıt verimliliğini ve sürüş sitiliniz ne kadar sürebileceğinizin en büyük faktörü haline gelir. Araç tipinizde bu noktada önemli bir kriter. Fiat Egea ile bir SUV araç aynı seviyede yakıt tüketimine sahip değil. Ayrıca, dur-kalk sayısıda menzilinizi oldukça etkiler.

Daha spesifik bir cevap mı istiyorsunuz? Road & Track'in web sitesinden aldığımız görseli inceleyebilirsiniz. Hemen en altında Türkiye'deki popüler araçlardan oluşan bir liste de bulabilirsiniz.

 Aracınızın kullanma kılavuzundan yakıt ışığı yandıktan sonra kaç km gidebileceğinin yanıtına ulaşabilirsiniz.

Yakıt ışığı yandıktan sonra kaç km gidilir kıyaslamanız için popüler araçların listesine ulaşabilirsiniz.

Araç ModeliYakıt Işığı Yandığında Kalan Yakıt MiktarıYakıt Işığı Yandıktan Sonra Kaç KM Gidilebilir
Fiat Egea    
7 litre    
50 km
VW Passat    
8 litre    
57 km
Toyota Corolla    
7 litre    
50 km
Ford Focus    
7,5 litre    
53 km
BMW 5 Serisi    
8-10 litre    
57-71 km
VW Polo    
7 litre    
50 km
Honda Civic    
7 litre    
50 km
Peugeot 3008    
6 litre    
42 km
Nissan Qashqai    
11.4 litre    
81 km


En yakın ve en ucuz benzin istasyonu nerede? 

BenzinLitre, kullanıcı bazlı veri güncellemesi sistemi ile çalışan, en yakın & uygun fiyatlı akaryakıt istasyonunu gösterip tasarruf yapılmasını sağlayan, istasyon özelliklerini filtreleyerek akıllı tercihini yapmasını sağlayan bir mobil uygulamadır. Yakıt ışığı yandığında BenzinLitre yardımınıza yetişecek ve size en yakın istasyona ulaşmanızı sağlayacak.

BenzinLitre, sürücülerin yakıt ışığı yandığında tesadüfen bir akaryakıt istasyonuna girmelerini değil, en uygun ve en yakın istasyonu bulmalarını sağlıyor. İnsanlar sırf tuvaleti temiz diye, Wi-Fi var diye, hatta uzun yol şoförleri duş ve berber ihtiyaçlarını karşılamak için istasyon arıyorlar. Ekipçe 100.00 + kilometre yol yaptık, istasyon sahibi, pompacı, tırcı hepsiyle görüştük ve 40+ tesis özelliğini size kullanıma sunduk.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler

Tüm içerikler okundu!

Next page