BENZİNLOG
21
nisan
2019
Uzun Yol
Uzun Yolda Uyumak İçin Ne Yapabilirsiniz?

Uzun Yolda Uyumak İçin

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle uzun tatil yolculukları oldukça popülerleşiyor Peki uzun yolda uyumak için ne yapabilirsiniz?

Eğer otobüs yolcusu iseniz ;
Soru 1 : Cam kenarı mı yoksa koridor mu? Burada odaklanmanız gereken nokta cam kenarına yastığınız yaslayabilirsiniz fakat koridorda ise esnemeniz için daha fazla alan var, tercih sizin :) Fakat ön taraf mı arka taraf mı sorusunu yanıtlayabiliriz. Otobüslerin arka tarafında bir koltuk seçmek daha az sallantılı bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır. Eğer lunaparktaki trenleri seviyorsanız ön tarafı seçip şoförün inanılmaz dönüşlerine de şahitlik edebilirsiniz.
Uzun yolda uyumak için yanınıza kulak tıkacı ve göz maskesi alabilirsiniz. Bu sizi hem otobüste ağlayan bebeğin sesinden hem de sürekli yanıp sönen bozuk otobüs lambasından koruyacaktır. Uykunuz bölünmez :) Boyun yastığı kullanabilirsiniz Bu sizin rahatsız koltukta olsanız bile boynunuz tutulmadan uyumanızı sağlayacaktır. Eğer gerçekten uyku probleminiz varsa uzun yolda uyumak için bir doktora danışıp ilaç kullanabilirsiniz fakat bunu doktor kontrolünde yapmak büyük önem taşıyor.

Araç Şöförü İseniz:
Eğer araç şoförü iseniz uzun yolda uyumak için motel olan dinlenme tesisleri sizin için bulunmaz fırsat. Motel olan dinlenme tesisleri için BenzinLitre uygulamasından fitreleyebilir, size en yakın motel olan dinlenme tesislerine ulaşabilirsiniz. Eğer motelleri tercih etmiyorsanız yada yakınınızda bir dinlenme tesisi yoksa aracınızı en yakın ve en uygun yerde park edip birazcık kestirmenizi öneririz. Çünkü uykulu bir şekilde araç kullanmak hem siz hem de trafiktekiler için tehlike oluşturur. 

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler

Tüm içerikler okundu!

Next page