BENZİNLOG
19
nisan
2019
Uzun Yol
Uzun Araba Yolculuğunda Yapılacak Şeyler

Uzun Araba Yolculuğunda Yapılacak Şeyler

Kimilerinin favorisi, kimilerinin de nefret ettiği uzun araba yolculuklarını keyifli kılabileceğiniz ufak ipuçlarını derliyoruz. 2019’da köprü izin durumları oldukça fazla. E tatil dönemi uçak bile fiyatları da malum. İster istemez arabaya atlayıp yola çıkmak durumunda kalıyoruz. Peki, yolculuğunuzu daha keyifli kılmak için uzun araba yolculuğunda yapılacak şeyler neler?


Playlist Bu İşin Olmazsa Olmazı

Yolculuk süresi uzadıkça şehir içi playlistinizden sıkılabilirsiniz. Yola çıkmadan yeni bir liste oluşturmanızda fayda var. Kalabalık yolculuklar için herkesten playlist oluşturmasını isteyebilirsiniz. Yeni müziklerle tanışırken şoförün uykusunu getirecek parçalardan sakınmakta fayda var :) Hep beraber şarkı söylemeyi deneyin.

Konuşmalar dinleyin

Sevdiğiniz bir konuşmacı, komedyen, herkes olabilir. Yolculuğunuz renklenecektir. Biz ekip olarak uzun yolculuklarımızda Cem Yılmaz’ı dinliyoruz :)

Bulut Oyunu

Tamamen hayal gücünüze dayalı bir oyun. “Bulut neye benziyor?”  Eşya, hayvan, ağaç pek çok şey olabilir. Kalabalık bulut kümelerinden bir hikaye de oluşturabilirsiniz.

Yemek Molası Vereceğiniz Yeri Önceden Belirleyin

Bu sizi tüm seyahatiniz boyunca dinç tutacaktır. Mola yerinde sizi mutlu edecek bir yemeğe kavuşmanın heyecanıyla keyifli bir yolculuk yaşayabilirsiniz. Mola yerinizi seçmekte zorlanıyorsanız BenzinLitre’den dinlenme tesislerine ulaşabilirsiniz. Bizim favorimiz kamyoncu lokantaları!

Kelime Oyunu

Ali İhsan Varol’un sunduğu programla pek bir ilgisi yok :) Bir kelime söyleniyor ve son harfiyle yeni bir kelime türetiyorsunuz. Mazot- Taksi- İskender – Rize …. Gibi. Kategoriler belirleyerek oyunu daha da zorlaştırabilirsiniz.

Arka Koltukta Kitap Keyfi

Artık sohbet etmekten, müzikten, oyunlardan sıkılmış olabilirsiniz. Yolculuk sizi yormuş olabilir. İşte tam da bu noktada arka koltukta kitap okumanın tadı bambaşka….

Manzara Molası

Aracınızda portatif, katlanabilir bir sandalye bulundurabilirsiniz. Güzel bir manzarada sağa çekin sandalyenizi açın ve keyfini çıkartın. Termosta çayınız, kahveniz de varsa unutulmaz bir vakit geçirebilirsiniz.


Hayvan Bulma Yarışı

Yol boyunca en çok hayvan gören kazanır. Kaybeden mola yerinde yemekleri ısmarlar :)

Uyumak

Şoför koltuğunda değilseniz en güzel vakit geçirme yöntemlerinden biri uyumak. Tek başınıza seyahat ediyorsanız ve uykunuz geldiyse kenara çekin ve dinlenin. Kaza riskini ortadan kaldırın.

Radardan Geçtiğinizde Ters Şeritten Gelenlere Haber Vermek

Sellektöre dayalı bu iletişim kurma yöntemini 29 milyon şöförün neredeyse tamamı bilir. Yardımlama ve iyi niyete dayanan bu hareket uzun yolculuklarda oldukça popüler.

İstasyon Güncelleme Oyunu

BenzinLitre’de akaryakıt istasyonlarının fiyatını kullanıcıalr güncelliyor. İstasyona 500 metre yaklaştığınızda fiyatları güncelleme hakkına sahipsiniz. Her güncelleme 1 puan. Topladığınız puanlarla hediye yakıt, araç bakım setleri, plakalık, rent a car gibi hediyeler kazanabilirsiniz. 60.000’i aşkın kullanıcımız yarışıyor. Siz de yarışa katılın!
Tüm içerikler okundu!

Next page