BENZİNLOG
25
nisan
2019
Araç Bakım
Ucuz Araba Aküsü, Ucuz Araba Lastiği ve Araba Yağı

Ucuz Araba Parçaları

Ucuz Araba Aküsü Nasıl Alınır?

Akünün çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme işlemlerinin yanı sıra temel görevi motoru çalıştırmaktır. Akü kimyasal enerjinin elektrik enerjisi olarak depolanmasını ve kullanılmasını sağlar. Ucuz araba aküsü alırken hayati bir parça aldığınızın farkında olun, en ucuz her zaman fayda sağlamayabilir.

Mutlu, İnci, Varta, Hugel popüler, en çok satan akü markalarıdır. Ucuz araba aküsü almak için banka anlaşmalarını kullanabilirsiniz. Örneği Nisan ayına özel Ziraat Bankkart sahipleri Mutlu Akü bayilerinde 200 TL ve üzeri harcamaya 20 TL indirim ve 8 taksit fırsatını yakalıyor. Bu kampanyalar sürekli olarak yenileniyor. Markaların web sitelerinden ulaşmak mümkün.

Akaryakıt markaları da ucuz araba aküsü almak için takip edebileceğiniz bir adres. İnci Akü’nün kampanyasıyla beraber akünüzü İnci Akü’den almanız halinde Opet’ten 25 TL yakıt hediye. Bu kampanya ucuz araba aküsü aldırmasa da size yakıt tasarrufu sağlıyor. Paranız cebinizde kalır.

Bunların dışında dönemsel kampanyaları takip ederek de ucuz araba aküsü alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de ucuz araba aküsü satın almanız mümkün. Sonrasında dilerseniz kendiniz, dilerseniz bir usta yardımıyla akünüzü değiştirebilirsiniz.

Ucuz Araba Lastiği Nasıl Alınır?

Lastik trafik güvenliği açısından oldukça önemli. Bu sebeple lastik seçerken dikkatli davranmalı, aracınıza ve yol şartlarına en uygun lastiği seçmelisiniz. 

Lastik oldukça rekabetçi bir sektör. O yüzden fırsatları takip ederek ucuz araba lastiğine ulaşmanız oldukça kolay. Markadan markaya fark 100 TL’nin üstünde. Ucuz araba lastiği almak istiyorsanız Bridgestone, Petlas, Michelin, Lassa, Hankook gibi markaların hepsini fiyatlarına bakmanızı öneriyoruz. 

4 al 3 öde kampanyaları ucuz araba lastiği almanız için ideal kampanyalardan biri. Ayrıca lastik.com kampanyası ile 4 lastik almanız halinde hediye yol yardım paketi alabilirsiniz. Bu size ucuz araba lastiği aldırmasa da yol yardım paketi ile tasarruf etmenize katkıda bulunacaktır. 

Giyim sektöründe olduğu gibi ucuz araba lastiği içinde ters mevsim de alışveriş yapabilirsiniz. Tıpkı yazın montların ucuz olduğu gibi yazın kış lastiklerinde de indirim olabiliyor. 

Ucuz Araba Yağı Nasıl Alınır?

Ucuz araba yağı almak doğru bir davranış değildir. Motor yağı hem aşınmaları hem de tortu oluşmasını engeller. Motorunuzun verimini arttırır. Ucuz araba yağı almak yerine üreticinin önerdiği motor yağını kullanın. Aracınıza uygun motor yağı kullanmamanız uzun vadede motorun arızalanmasına sebep olur. 

Büyük akaryakıt markalarının neredeyse hepsi kendi motor yağlarını da üretiyor.Akaryakıt istasyonları yaptıkları kampanyalarla ucuz araba yağı alabileceğiniz lokasyonlardan biri. Ücretsiz Yağ değişimi yapan akaryakıt istasyonları da mevcut. İstasyondan aldığınız motor yağını yine istasyonda değiştirmeniz mümkün. 

İnternet üzerinden ucuz araba yağı alışverişi yapabilirsiniz. Büyük E-Ticaret siteleri de motor yağı satıyor. Sepet kampanyaları, günlük indirimler olabilir. Mail bültenlerine abone olmakta fayda var. Yine en ucuz araba yağını değil aracınıza en uygun motor yağını seçin. 

Genel anlamda baktığımız zaman lastik, motor yağı ve akü aracınızın hayati parçaları. Bu sebeple en ucuzu seçmek her zaman avantaj sağlamayabilir. Günü kurtarırken aracınızda uzun süre problem olacak bir arıza ile karşılaşmayı hiçbir araç sahibi istemez. 

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler


Tüm içerikler okundu!

Next page