BENZİNLOG
13
temmuz
2019
Uzun Yol
Otomobil
Türkiye'nin En Düz Yolları

Türkiye'nin En Düz Yolları

Seyahat etmeyi sevenler için, seyahat keyfini arttırıcı etkenlerden birisi de yol seçimidir. Sürüş zevkine önem verenler için düz yollar daha uygundur. Hem rahat ve konforlu bir sürüş yaşayabilirsiniz otomobiliniz de hız sabitleyici varsa tadından yenmez o seyahatin. Türkiye’nin en düz yollarına beraber göz atalım.

1-)Haliliye/Şanlıurfa-Nusaybin/Mardin

D400 Karayolunun Haliliye-Nusaybin kısmı Türkiye’nin en uzun düz yollarındandır.Tam 213 km süren bu yol seyahat keyfinin yüksek olduğu bir yoldur. Şu anki savaş durumundan dolayı bazen ulaşıma kapatıldığı da aldığımız bilgiler arasında.


2-)Konya-Aksaray(D-300)

D300 otoyolunun Konya-Aksaray kısmını oluşturan bu dümdüz kısım uzun yol seven insanların en keyif alacağı aralık diyebiliriz.151 km. uzunluğundaki bu yolda sarı buğday, sarı çalılar ve güzel şarkılar eşliğinde bir film karesindeymişsiniz gibi seyahat edebilirsiniz. 

3-)Acıkuyu/Ankara-Aksaray

D750 ve E90 otoyollarını kapsayan bu yol tamamen düz olmasa da büyük kısmı düzlük ve tuz gölü manzarası eşliğinde gittiğiniz için bizim Türkiye’nin en düz yolları listemizin favorilerimizden birisi.102 Km’lik bu yolu tuz gölü manzarasına karşı sürmek epey keyifli aman dikkat edin tuz gölünün bu güzelliğine dalıp kaza yapmayın :)

Türkiye'nin en düz yollarına ek olarak ‘Türkiye’nin En Tehlikeli Yolları’ başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli ve güvenli yolculuklar:)

Tüm içerikler okundu!

Next page