BENZİNLOG
10
mayıs
2019
Trafik Cezaları
Trafikten Kaçmanın Cezası

Trafikten Kaçmanın Cezası 

Trafik çevirmeleri, sütten çıkmış ak kaşık dahi olsa sürücüleri ve araç içindekileri geren bir durum olmuştur. Fakat bilinmelidir ki ; trafikte alkol kullanan, kural ihlali yapan, vergi borcu olan veya adli suçlara karışmış kişilere gerekli cezaların verilmesi için oldukça büyük önem taşımaktadır. E haliyle trafikten kaçmanın cezası da var.

2019’da trafik cezalarına gelen zam oranı çok yüksek. %100’ün üzerinde zamlanan cezalar mevcut. Bunlardan biri araç içinde telefonla konuşmak. 108 TL’den 235 TL’ye yükseldi. 2019 yılında trafikten kaçmanın cezası da artmış durumda.

Dur İhtarına Uymamanın Cezası

Eğer trafikten kaçarsanız, dur ihtarına uymazsanız trafik polisi size 166 TL ceza kesebilir. Ayrıca çevirmeden kaçarak trafiği tehlikeye atarsınız. +77 TL daha ceza kesilebilir. Toplamda trafikten kaçmanın cezası olarak 243 TL bir ceza ile karşı karşıya kalırsınız. 

Trafikten kaçmanın cezası bununla sınırlı kalmayabilir. Polis takibine takılmanız durumunda, yakalanmanız, alkollü yada ehliyetsiz olmanız durumunda ceza katlanarak 4000 TL’yi aşan seviyelere ulaşabilir. 

Tüm içerikler okundu!

Next page