BENZİNLOG
17
ocak
2019
Elektrikli Araç
TEHAD Nedir?

TEHAD Ne İş Yapar?

TEHAD Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Platformunun kısaltması olup, öncelikli amacı ulaşım ve taşımacılığın sıfır karbon salınımı ile yapılabileceğine kamuoyuna gösterip, elektrikli ve hybrid araçların yani sarj edilebilir araçların yollarda daha popüler hale getirilmesidir. 

‘’Ulaşımın Elektriklendirilmesi’’ vizyonuyla yola çıkan TEHAD, elektrikli ve hibrid araçlar konusunda özellikle ekonomoik anlamda dışa daha az bağımlı bir yapı oluşmasına destek olmayı amaçlamaktadır. TEHAD kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. 

TEHAD’ın Görevleri

TEHAD temel görevini insan sağlığına ve çevreye zarar veren ulaşım sorumlarına sürdürülebir ve inovatif çözümlerr getirmek olarak tanımlıyor. Bu çalışmalarında da TEHAD’IN temel aracı Elektrikli ve Hibrid Araçlar.

TEHAD Elektrikli ve hibrid araçlar hakkında güncel gelişmeleri, en yeni ve en inovatif teknolojileri sektör temsilcilerine ulaştırmayı da görev edinmiştir. 

TEHAD’ın Kurucusu Kimdir? 

E&H Cars Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Otomotiv Gazetecileri Derneği üyesi Berkan Bayram TEHAD’ın kurucusudur. Esen Çoban, Ali Cihan Sarıkaya, Osman Kaya gibi isimlerin yer aldığı 7 kişilik yönetim kadrosuyla hizmet veren TEHAD’ın yayınladığı Electric Hybrid Cars dergisine buradan ulaşabilirsiniz.  

TEHAD İletişim 

Web : TEHAD.org/">http://TEHAD.org/

Adres : Fulya M. Hakkı Yeten C. Selenium Plaza

No:10/C, K:6, Fulya – Beşiktaş / İstanbul

Türkiye'de kaç elektrikli araç olduğunu biliyor musunuz? Yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page