BENZİNLOG
26
mayıs
2021
Otomobil
Gündem
Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Pandeminin getirmiş olduğu izole olma isteği ve artan toplu taşıma yoğunluğu sebebiyle araba sahibi olmak çoğu kişi tarafından istenen bir durum haline geldi. Tabi artan fiyatlar göz önünde bulundurulduğunda araba sahibi olmanın o kadar da kolay bir şey olmadığı yadsınamaz bir gerçek. Bu sebeplerden dolayı taksitle araba alma fikri insanların üstünde durduğu bir konu olmaya başladı. 


Eskiden "Taksitle araba nasıl alınır?" sorusunun en basit cevabı olarak banka kredisi verilebilirdi. Tabi bu krediler araba sahibi olmanızı sağlarken faizler yüzünden aldığınız paranın çok daha fazlasını ödemenize neden olmaktadır. Ama yine de araba sahibi olmak istiyorum diyorsanız taksitle araba almanın farklı yolları da var. Kendi bütçenize ve kararınıza göre peşinatlı, peşinatsız, ara ödemeli, ara ödemesiz gibi taksitli araba almak için seçenekler var. Peşinatsız araba almak, kenarda birikmiş parası olmayanlar için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Peşinatlı ve peşinatsız araba sahibi olmanın tek farkı arabayı ne zaman teslim alacağınızdır.


Taksitle araba almak için en sık uygulanan yöntem ise sıra tespitli tasarruf planı. Bu plan ile önce hangi arabayı almak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Araba seçiminden sonra ne kadar taksitlerle ödeyeceğiniz belirlenir ve ardından aynı amaç doğrultusunda bir araya gelmiş bir gruba dahil olarak araç sahibi olmanız sağlanır. Herkesi sırayla araba sahibi olduğu bu sistemde sıranın size ne zaman geleceği Noter huzurunda gerçekleşen çekiliş ile belli olur. Şanslıysanız erken vakitte taksitle araba almanız içten bile değil.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page