BENZİNLOG
22
ekim
2018
Uzun Yol
Sürücüler İçin En İyi 7 Mobil Uygulama

Sürücüler İçin En İyi 7 Mobil Uygulama


Türkiye’de trafiğe kayıtlı 22 milyonun üzerinde araç ve 29 milyona yakın sürücü bulunuyor. Bu sayılar çağımızın vazgeçilmezi olan akıllı telefonları ve mobil uygulamaları trafikte vazgeçilmez bir hale getiriyor. Biz de bu yazımızda sürücüler için en iyi 7 mobil uygulamayı listeledik. İyi okumalar...


1-  Android Auto

GPS sistemlerini ortadan kaldıran ve 10 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip Android Auto şüphesiz son yılların en iyi navigasyon ve harita uygulamalarından biri. Bu teknolojik sistemde temel olarak kullanılan uygulama Google Maps. Bunun dışında telefon aramaları, müzik çalma, mesaj gönderme gibi fonksiyonları da rahatça kullanabilirsiniz. Uygulamayı aracınızın ekranına bağladığınıza otomobilinizin dokunmatik ekran, direksiyon düğmeleri ve diğer kontrol kollarını kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Telefonunuzu aracınızla en ileri seviyede entegre eden Android Auto sürücüler için en iyi mobil uygulamalardan biri.  

 

 

2- İBB Cep Trafik

İBB Cep Trafik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen iOS, Android ve Windows Phone sistemlerinde kullanılabilen bir uygulama. İBB Cep Trafik ana yollardaki trafik yoğunluğunu kullanıcıya başarılı bir şekilde gösterse de henüz ara yollarda aynı başarıyı göstermiş değil. Belediye’ye ait trafik sensörleri, trafik kameraları ve araç takip sistemlerinden alınan hız bilgilerine göre trafik haritasını oluşturan uygulamada sık kullandığınız bir kamera var ise bunu Favorilerinize ekleyip dilediğiniz zaman o yolu kontrol edebiliyorsunuz. 


                                                                                                                                                                                       

3- İSPARK

İSPARK, kendi kontrolü altında olan otoparkların doluluk oranını paylaşarak sürücülere faydalı bir hizmet sunuyor Kullanıcılar kolaylık sağlamak amacıyla ürettiği uygulama, verileri 5 ile 10 dakika içerisinde güncelliyor ve telefonunuzda bulunan Apple ya da Google haritalarından elde ettiği bilgilerle de eş zamanlı çalışıyor. İBB Cep Trafikten farklı olarak İSPARK sadece Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor4- Yandex Navigasyon

Araç sürücülerini için en iyi uygulamalardan biri de Yandex Navigasyon. Bir yolculuk söz konusuysa Yandex Navigasyon sizi gideceğiniz yere ulaştırmak konusunda gerçek bir profesyonel. Anlık trafik yoğunluğunu gösterme, kullanıcıların yol üzerine yorum yapabilmesi ve en uygun rotayı değişimlere bağlı olarak yeniden hesaplayabilme gibi özellikleriyle Yandex, navigasyon uygulamaları arasında üst sıralarda kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. Uygulamanın eksi yönü ise zor gözüken ara yollarda sizi ters yola sokabiliyor. Ama bu olasılık çok küçük bir ihtimal. Yandex Navigasyon; iOS, Android ve Windows Phone kullanıcıları için ücretsiz ulaşılabilir durumda.5- Google Trips

Google’ın uygulama yelpazesi gerçekten saymakla bitmiyor. Google Trips de en yenilerden biri. Seyahat tutkunlarının hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan uygulama tamamen ücretsiz. Konumunuzla alakalı detaylı bilgiler ve görsellere ulaşabilir, ilk etapta 200 şehre ait otel, uçak, yemek, araç kiralama şirketleri gibi özellikleri tek elden kontrol edebilirsiniz. En önemli özelliği ise çevrimdışı kullanım. Bir seyahat planınız varsa Google Trips’e Google hesabınızla giriş yapmanız yeterli olacaktır. 


6-SpotifyAraç sürücüleri için en iyi mobil uygulamalar arasında Spotify olmazsa olmaz. Müziksiz bir yolculuk düşünemeyenler için uçsuz bucaksız bir müzik kitaplığı sunan Spotify tam size göre. 2006 yılından beri hizmet veren İsveç merkezli uygulama SonyEMIWarner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal gibi birçok şirketten seçilmiş şarkıları dinleme imkânı sunuyor. Hem bilgisayar programı, hem de mobil uygulaması bulunan Spotify oynatma listesi hazırlama, çevrimdışı müzik dinleme gibi birçok özelliğe de sahip. Ancak çevrimdışı deneyimler için Premium üye olmak zorundasınız. 


7-BenzinLitre“İlk gördüğüm istasyona gireceğim” yerine “en doğru istasyona gireceğim” mottosuyla çalışan yeni girişim BenzinLitre, konumunuza en yakın akaryakıt istasyonlarını size listeliyor. BenzinLitre ile en uygun benzin, dizel ve LPG fiyatını görebilmek mümkün. Ayrıca uygulama içi arama yaparak en ucuz benzinin satıldığı istasyonlara da ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamadaki herhangi bir benzin istasyonuna tıkladığınızda sadece fiyatları değil istasyon ayrıntılarını da görmek mümkün. İstasyonun açık olduğu saatler, market, restoran, tuvalet, araç bakım, sevdiğiniz kahve markaları, mescit gibi özelliklerinin bilgisine de yine BenzinLitre üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Araç Sürücüleri için en iyi mobil uygulamaları sizler için derledik. 

BenzinLitre keyifli sürüşler diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page