BENZİNLOG
25
ekim
2019
Akaryakıt Uzmanları
Socar
Socar Türkiye Kimin?

SOCAR Türkiye Kimin?

SOCAR istasyonlarını, BenzinLitre uygulamasında “marka” filtresinden ''SOCAR'' seçerek kolaylıkla bulabilir ve pompa fiyatlarını takip edebilirsiniz. 7/24 Açık, market, çay ikramı, mescid, CNG gibi daha birçok özelliğe sahip olan Socar istasyonlarını da filtreleyebilirsiniz. Peki SOCAR Türkiye kimin ?

Socar Türkiye Kimin?

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) 13 Eylül 1992'de kurulmuştur. Türkiye'de resmi ünvanı SOCAR Turkey Enerji A.Ş.olarak geçmektedir.  SOCAR Türkiye de Azerbeycan'a bağlıdır. 2008 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren SOCAR, Türkiye'nin en büyük dış yatırımcıların biridir. Havacılık ve deniz satışları, LNG, CNG, OTO CNG gibi faaliyetlerinin yanına perakende akaryakıt satışlarını da eklemiş olup, 50'nin üstünde istasyonuyla Türkiye'de de hizmet vermektedir. 

Vagif Aliyev Kimdir?

Vagif Aliyev Socar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2013 yılından bu yana görevini sürdürmektedir. 59 yaşında olan Vagif Aliyev, Azerbaycan İnşaat Enstitüsü Hidrolik Mühendisliği Bölümü’nden 1981 yılında mezun olmuş, aynı yıl iş hayatına atılmıştır. 2005 yılında SOCAR (Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi) ailesine katılmıştır.

Tüm içerikler okundu!

Next page