BENZİNLOG
05
temmuz
2019
Kampanyalar
Yakıt
Tasarruf
BenzinLitre
Petrol Ofisi
Lukoil
Şirket Yakıt Giderlerini Nasıl Düşürürüm?

Şirket Yakıt Giderlerini Nasıl Düşürürüm?

Eğer şirketinizin araçları sürekli sahadaysa, satış veya destek ekibinizin girmediği sokak, mahalle kalmıyorsa yakıt masrafları canınızı sıkıyor olmalı. Şimdi bahsedeceğim 5 madde ile daha önce düşünmediğiniz bazı yakıt masraflarınızdan, tahmin edemeyeceğiniz  miktarlarda tasarruf ederek şirketinize rahat bir nefes aldırabilirsiniz ve yakıt masraflarınızı şirketinizin vergi giderlerinden düşebilirsiniz. Hadi şirket yakıt giderlerini nasıl düşürürüm? yazımıza başlayalım;

1-)Benzinlitre’den Uygun Fiyatlı Yakıt Almak

Şirket yakıt giderlerinizi düşürmek için önereceğimiz en kolay yol Benzinlitre’den en uygun fiyatlı yakıtı almaktır. Benzinlitre uygulamasını indirip sizler de en uygun fiyatlı yakıta ulaşabilir ve bir depoda 50 liraya kadar tasarruf sağlayabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip  cihazlar buradan,
İOS işletim sistemine sahip cihazlar buradan uygulamayı indirebilir.

2-)Benzinlitre Üzerinden Çeşitli Akaryakıt Şirketlerinin Kampanyalarına Katılabilirsiniz

Şirket yakıt giderlerinizi düşürmek için Benzinlitre üzerinden çeşitli akaryakıt şirketlerinin kampanyalarına katılabilirsiniz. Güncel kampanyalar:

**Benzinlitre aracılığı ile Petrol Ofisinden %4 indirim alabilirsiniz!! Şirket yakıt giderlerinizi düşürmek için başvurunuzu nasıl yapacağınız burada yazıyor.
**Lukoil'den %6'ya varan indirimler için ise başvurunuzu nasıl yapacağınız burada yazıyor.

3-)Araç Takip Sistemi Kullanmak

Mevcut verilere göre araç takip sistemi takılan arabalarda %15 e kadar yakıt tasarrufu sağlandığı gözlemleniyor.S izler de şirket araçlarınız da kullanabileceğiniz bu sistem sayesinde iş harici seyahatleri görebilirsiniz ve iş harici kullanımı engelleyebilirsiniz. Araçların takibi ve organizasyonu için kullandığınız iletişim giderlerini de düşürebilirsiniz. Kısacası araç takip sistemleri ile hem zaman hem de para tasarrufu yapabilirsiniz, şirket yakıt giderlerinizi düşürmek için güzel bir yoldur.


4-)Avantajlı Akaryakıt Anlaşmaları Yaparak Giderlerinizi Düşürün

Akaryakıt giderleriniz için yapacağınız bir anlaşma, giderlerinizi büyük ölçüde düşürecektir. Böyle bir akaryakıt anlaşması, maliyetleriniz de ki etkilerinin yanı sıra tek fatura sistemi ile mali işlemlerinizde ki zaman kaybını da engelleyeceksinizdir. Yapacağınız anlaşma sonrası alacağınız Taşıt Tanıma Sistemi ile her yakıt alımında ödeme yapmayacağınız için istasyonlarda harcadığınız zamanı artık harcamayacaksınız ve belirlediğiniz miktarı aşamayacaksınız. 

5-)Düzenli Bakım Ve Yakıt Sızdırmalarının Önüne Geçmeye Çalışın

Aracın  verimli çalışabilmesi için düzenli olarak bakımdan geçirmeniz lazım. Kirlenmiş bujiler, kirli yağ filtresi veya tıkalı hava filtresi yakıt açısından sizleri zor duruma sokabilir.Temiz ve bakımlı bir motor %4 oranında yakıt tasarrufu sağlayabilir.Ek olarak yakıt kapağının iyi kapatılmasına dikkat etmeniz gerekiyor.İyi kapatılmamış kapakta yakıt kaçağı olabilir.

Bunların hepsini yaparak şirketiniz yakıt giderlerini %30’a kadar azaltabilirsiniz.Umarım ‘Şirketinizin yakıt giderlerini nasıl düşürürsünüz’ faydalı olmuştur.

Buradan ‘Yakıt Tüketimi Hesaplama’ yazımızı okuyabilirisiniz.

İyi yolculuklar:)

Tüm içerikler okundu!

Next page