BENZİNLOG
12
temmuz
2021
Otomobil
Gündem
Sıfır Araba Fiyatları Düşer mi 2022

Sıfır Araba Fiyatları Düşer mi 2022 


   Her geçen değişen otomotiv piyasası araç alacaklara kafasında '' Sıfır Araba Fiyatları Düşer Mi ? '' sorusunu canlı tutuyor . Değişen kur ve otomotiv sektöründe ki çip tedariğinde ki dalgalanmalar sıfır araç fiyatlarının yukarı yönde yükselmesine yol açtı. Şimdi uzmanların gözünden sıfır araç fiyatları gelecek dönemde ne olur hep birlikte göz atalım . 


via GIPHY


 Uzmanlara göre '' Sıfır araç stokunda artış yaşanması ve sıfır araç fiyatlarının daha öngörülebilir hale gelmesi mümkün olacaktır. Türkiye piyasasına bakacak olursak, yaz aylarının getireceği hareketlilik ve seyahat ihtiyacı sıfır veya ikinci el araçlara olan talebi olumlu etkileme potansiyeli taşıyor. 

Ülkemizde otomobil fiyatlarının Kasım 2020-Şubat 2021 hariç son üç yıldır durmaksızın artış göstermesi ikinci el otomobillerin yatırımdan ziyade, bir ticaret aracı olarak görülmesi sonucunu doğurdu. Sıfır kilometre araçları yetkili satıcıdan teslim alarak direkt satışa çıkaran bireysel kullanıcıların, kaldırımlara park edilmiş ve üzerinde ‘sıfır km satılık araç’ ibaresi olan otomobilleri satışa sunarak kazanç elde etmeye çalıştıklarını gözlemledik. Bununla birlikte farklı meslek gruplarındaki küçük ve orta boy işletmelerin, esnafın al-sat yaparak uzmanlığı dışında ticaret yaptığını görebiliyoruz. Geçtiğimiz yıl özellikle ikinci eldeki rakamların artışında bu durumun da büyük etkisi olmuştu. ''


Yorumlara bakılırsa şuan için kampanyalar ile sürecin devamlılığın sağlanacağı ama sıfır otomobil fiyatları düşer mi sorusuna kesin bir yanıt verilemediği gözlenmekte . 

150 bin TL kadar araç bakıyorsanız '' 150 bin TL'ye alınacak en iyi arabalar  '' yazımıza göz atabilirsiniz.


BenzinLitre keyifli sürüşler diler... 


Tüm içerikler okundu!

Next page