BENZİNLOG
03
eylül
2018
Benzinlik
Yakıt
Shell
SHELL Türkiye Akaryakıt Fiyatları

SHELL Türkiye Akaryakıt Fiyatları


 
BenzinLitre uygulaması ile Shell Türkiye akaryakıt fiyatlarının güncel haline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak lastik tamir, convenient store, Kahve Dünyası, “Starbucks on the go” gibi özellikleriyle dikkat çeken Shell İstasyonlarını BenzinLitre üzerinden bulabilirsiniz. Peki pompa fiyatlarını merak ettiğiniz Shell kimin öğrenmek ister miydiniz? :)
 

Shell Kimin?


 Günümüzde halka arz edilmiş olan Royal Dutch Shell markasının kuruluşu Samuel Marcus'un 1800'lü yılların sonunda istiridye sattığı günlere dayanmaktadır. İstiridye ticaretinden sonra Rockeffeller'e rakip olup gazyağı ticareti işine giren Marcus, bu taşımacılık işini büyütür ve firma “Shell Transport and Trading Company” adını alır. Hollanda devi “Royal Dutch Petrolium” da 1903 yılında bu dikkat çeken markaya %60 oranla ortak olur ve Royal Dutch Shell adıyla günümüzün en büyük 5 akaryakıt şirketinden biri olmayı başarmıştır. Shell markasının ana hissedarları hala Samuel Marcus'un ailesidir.


Hollanda merkezli Royal Dutch Shell, dünyada 100 yılı aşkın süredir, Türkiye’de ise 1923’ten bu yana hizmet vermektedir. Sektörün en büyük markalarından biri olan Shell kullanıcılarına petrol, gaz, düşük karbon enerjisi ve çeşitli alanlarda hizmet sağlayarak bu sektördeki pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor.
 

Shell markasının çalıştığı alanlar :

·   Akaryakıt ve Madeni Yağ Dağıtım ve Pazarlama

·   Petrol ve Doğal Gaz Arama

·   Doğal Gaz ve Elektrik Ticareti

·   Kimyasal Satışlar (ev eşyaları, deterjan, boya için petrokimyasal ürünler)

·   Denizcilik Satışları (Türkiye’de tam 21 limanda madeni yağ ve teknik hizmet)

·   Havacılık Satışları

Shell, 2006 yılında istasyon ağını büyütmek adına sektörün köklü markalarından olan Turcas Petrol ile ortak olmuş ve %70 ortak olduğu Shell&Turcas Petrol A.Ş’yi kurmuştur. İstiridye logosuyla hepimizin hafızasında yerini almış olan Shell, 1000’in üzerinde istasyonuyla da ülke genelinde hizmet vermektedir.

Shell çeşitli projelerle farkındalığı arttırma odaklı çalışmalar da yapmaktadır. Trafik Güvenliği, Teknoloji ve Mühendislik, Eğitim ve Kültür üzerine yaptığı çalışmalardan en önde gelenleri Shell Eco-marathon ve 1995 yılında başladığı Çatalhöyük arkeoloji çalışmalarıdır.  

Shell Eco-marathon, gençleri geleceğin enerji teknolojileriyle çalışan araçlar geliştirmeye teşvik ederek 10 yılını doldurdu. Çatalhöyük çalışmalarına katılan öğrenci sayısı da 7000’i geçti. Bu 2 projeye ek olarak olarak 2018 Mart ayı itibariyle ‘’Shell’de Kadın Enerjisi” projesi başlatıldı ve akaryakıt sektöründe kadın istihdamını arttırmak amaçlı çalışmalar, bu proje kapsamında devam ediyor.
 

Renkleri, tasarımları ve kurumsal çalışmalarıyla Shell istasyonları, kullanıcılar için bir cazibe merkezi olma yolunda hızla yol kat ediyor.

 Shell ile iletişim geçmek için Shell müşteri hizmetlerine 444 1 504 numarasından ulaşabilirsiniz.


Tüm içerikler okundu!

Next page