BENZİNLOG
21
mart
2019
Araç Bakım
Shell Rimula Motor Yağı

Shell Rimula Motor Yağı 

Shell’in ağır vasıtalar için özel olarak ürettiği Rimula motor yağı, Euro 4, 5 ve 6 standartlarındaki dizel motorlar için gelişmiş motor koruması ve verimlilik artışı sağlıyor. Tüm hava şartlarında kusursuz koruma ve daha uzun motor ömrü, uzun yağ değişim aralıkları ve yakıt tasarrufunu da beraberinde getiriyor olması Shell Rimula’nın en büyük artılarından biri. Son 9 yıldır madeni yağ pazarının lideri olan Shell, Rimula motor yağlarını doğalgazdan üretiyor.

Shell Rimula motor yağı almaya karar verirseniz, aracınızın üreticisi, yılı, serisi ve yakıt tipine göre karar vermeniz gerektiğini unutmayın. 

Shell Rimula Ürünleri

SHELL RIMULA R4 L

Tüm taşıtlar için uygundur. Aşınma, tortu ve oksidasyona karşı oldukça dirençli bir yağ olan Shell Rimula R4 L aracınızda düşük emisyon değerine ve maliyette tasarruf etmenize katkıda bulunur.

ABD 2007, Euro 2,3,4 ve 5 uygulamaları dahil olmak üzere tüm karayolu kamyon ve otobüs uygulamaları için uygundur. Dizel ile çalışan orta ve hafif ticari araçlarda, özellikle dizel partikül filtresi takılıysa oldukça fazla verim alabilirsiniz. 

SHELL RIMULA R2 EXTRA

Turbo şarjsız motora sahip, orta-yüksek arası  seviyede kükürtlü yakıt kullanılan orta ve ağır hizmet araçların birçoğu, Shell Rimula R2 Extra ile uyumludur. Bu tip araçlara toplu taşıma araçlarını örnek verebilirsiniz. Asit ve korozyona karşı oldukça verimlidir. 

Shell Rimula R2’yi kullanırken eldiven takmayı unutmayın, cilde temas ederse sabunlu su ile yıkayın, atık yağı toplama noktalarına götürün. 

SHELL RIMULA R5 LE

Shell Rimula R5 LE egzoz dizel partikül filtreli, düşük emisyonlu motorlarda aşınmaya karşı direnç, düşük sıcaklık, piston temizliği sağlar. 4 mevsim kullanabileceğiniz bir yağ olduğundan taşıt filosu işletmecileri için cazip bir tercih olabilir.

SHELL RIMULA R6 LME

Shell Rimula R6 LME kullanmanız dahilinde düşük emisyon, daha az atık yağ, uzun yağ değişim aralıkları ve yakıt tasarrufu sağlar. Birçok karayolu, ağır hizmet araçlarında kullanılmaya uygundur. MAN, DAF, Mercedes-Benz gibi markaların düşük emisyonlu araçlarında, nakliye ve toplu taşıma araçları için uygundur. Dizel partikül filtresi olan araçlarda daha verimli çalışır. 

SHELL RİMULA R6 LM

Birçok ABD, Avrupa ve Japonya motor üreticisinin ihtiyaçlarını karşılayan Shell Rimula R6 LM, hem eski hem de yeni araçlarla uyumlu olmasından ötürü, karışık araç yaşlarına sahip filolar tarafından tercih ediliyor. Mercedes-Benz ve MAN gibi markaların yaptığı tortu testlerinden gösterdiği verimle bu markalardan onay almıştır. 

SHELL RIMULA R4 X

Kimyasal korozyona karşı direnç, temiz motor ve aşınmaya karşı Shell’in geliştirdiği en iyi motor yağlarından bir tanesi Shell Rimula R4 X, motorda yanma sonucu ortaya çıkan asitleri nötralize eden kimyasallar içerir. Küçük gibi görünse de aslında çok ağır sıkıntılar yaratabilecek olan korozyona karşı motorunuzu korur. Shell Rimula R4 X I 4 mevsim kullanabilirsiniz. Tüm içerikler okundu!

Next page