BENZİNLOG
02
temmuz
2019
Araç Bakım
Shell Helix Binek Araç Motor Yağları

Shell Helix Binek Araç Motor Yağları

SHELL HELIX ULTRA

Hemen hemen her akaryakıt firması kendi motor yağı üretimini yaparak kendi markasını piyasaya sürer. Shell de en çok tercih edilen ve güvenilen markalardan biri. Shell Helix Ultra ise Pure Plus teknolojisi sayesinde doğalgazdan üretilerek petrolden kaynaklı kirletici madde oluşumunu engelliyor. Avrupa ülkelerinde de oldukça popüler olan Shell Helix Ultra motor yağları Ferrari, BMW ve Maserati gibi 1. Sınıf araçlarda da tercih ediliyor.. Bu markalara duyulan güven sebebiyle de Shell Helix binek araç motor yağı da bizim için güvenilir bir seçenek oluyor. En popüler motor yağları arasında Shell Helix Ultra 5W-30 var. Fiyatları ise değişkenlik gösteriyor. Farklı internet sitelerden indirimleri takip etmenizi tavsiye ederiz. 

NEDEN SHELL HELIX ULTRA?

Motor yağlarının sıcaklığa bağlı olarak farklı viskozitelerde olabileceğini söylemiştik. Motor ısındığında yüksek sıcaklıklarda motor yağı kalınlaşır ve kalınlaşan yağ motoru daha az korur. Shell Helix Ultra ise doğalgazdan üretildiği için yüksek sıcaklıklara ve motorun bozulmasına karşı daha dayanıklıdır. Shell Helix Ultra motor temizliği konusunda da güven veriyor. 100 000 km filo denemesi ile teste tutulan motor temizliğinin sonuçları oldukça pozitif. Yani Shell Helix Ultra ile motorunuzda kir birikmesi de minimize oluyor diyebiliriz. Shell Helix Ultra diğer motor yağlarına göre %50 daha az uçucu, böylelikle hem yüksek performans hem de yağ tasarrufu sağlıyor. Aşınmalara ve korozyona karşı üstün koruma sağlayan Shell Helix Ultra motor yağını benzinli, dizel ve gazlı motorlarda  ayrıca biyodizel ve benzin/etanol karışımlarında da güvenle tercih edebilirsiniz. Tüm bu özelliklerinden dolayı Shell Helix binek araç motor yağı aracınız için en doğru seçeneklerden biri diyebiliriz. Son kez hatırlatmakta fayda var: Aracınız için en uygun motor yağı için lütfen kullanım kılavuzlarınızı incelemeyi ve yağ değişimi yapan istasyonlara en kolay yoldan ulaşmak için BenzinLitre kullanmayı unutmayın! 

Binek Araç Motor Yağı Seçimi

Motordaki sürtünmeleri en aza indirerek hem aşınmayı önlemek hem de motorun daha verimli çalışmasını sağlayarak yakıt tasarrufu yapılmasını sağlamak için motor yağı seçimi önemlidir. Motor yağı seçimi ne kadar doğru olursa sürüş konforunuz o kadar fazla olur ve motorunuzdan uzun süre yüksek verim alabilirsiniz. Shell Helix binek araç motor yağı en doğru seçeneklerden biri.  Peki motor yağı seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli? 

Motor yağı seçimi konusunda çok fazla yorum olsa da herkesin kendini bilir kişi ilan etmesine aldırış etmemenizi tavsiye ederiz. Aracım için en uygun motor yağını nasıl seçerim? Diye sorarsanız cevabımız aracınızın üretici firması olacaktır. Her motor yağı her araç için uygun olmayabilir en uygun tercihi yapmanızı sağlayacak olan ise üretici firmadır. 

Motor yağı seviyesini kontrol altında tutmanız ve zamanını geçirmeden yağını değiştirmeniz aracınız için sağlıklı olacaktır. Aksi takdirde motorunuzda sürtünmelerin artması sonucu motorunuz bozulabilir. Detaylar için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Motor yağının yapısı ve akışkanlığını ifade eden viskozite kavramı yaz ve kış aylarında farklılık gösterir çünkü viskozite sıcaklıktan etkilenir. Dolayısıyla motor yağınız farklı sıcaklıklarda farklı yapılarda bulunduğunda sorun olduğunu düşünmenize gerek yoktur. Her 1000 km’de bir motor yağınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Motor yağını nasıl değiştirebilirim diye soruyorsanız sizi şöyle alalım

Ayrıca yağ değişimi için kendiniz uğraşmak istemezseniz BenzinLitre ile yağ değişimi yapan akaryakıt istasyonlarına kolayca ulaşabilir ve yolunuzun üstündeki bir istasyonda işinizi güvenli bir şekilde halledebilirsiniz. Bu yazımızda ise yağ değişimi yapan istasyonlardan bahsetmiştik. 

Şunu da hatırlatalım ki motor yağını satın aldığınız bazı akaryakıt istasyonlarında yağ değişimini ücretsiz yapabilirsiniz. Tüm bu kolaylıklar için tek adres BenzinLitre!

Tüm içerikler okundu!

Next page