BENZİNLOG
18
haziran
2021
Otomobil
Renault Symbol Bilinmeyen Özellikleri

Renault Symbol Bilinmeyen Özellikleri

Tasarruflu yakıt tüketimi ve güçlü motor çekişiyle hem ekonomik hem de performanslı bir model olan Renault Symbol sürücüler tarafından büyük ilgi görüyor. Ülkemizde en çok satılan modellerden biri olan Renault Symbol'ün sürücülerin bilmediği birçok özelliği mevcut. Bu yazımızda, sürücülerin işine yarayacak Renault Symbol Bilinmeyen Özelliklerini derledik.


1-Eve Giriş Aydınlatması

Renault Symbol  bilinmeyen özelliklerinden ilki aydınlatma. Aydınlatma sayesinde eve giriş çıkış yaparken karanlıkta yol bulma çabalarına son! Arabanızdan inmeden önce selektör yaparsanız Renault Symbol araç ışıkları 1 dakika boyunca yanacak ve daha sonra kendiliğinden sönecektir. 


2. Otomatik Araç Kilidi 

Renault Symbol bilinmeyen özellikleri arasında en yararlılardan biri de otomatik araç kilidi. Bu özellik sayesinde aracınız 35 km/saat hıza ulaştığında araç kapıları otomatik olarak kilitlenecektir. Özelliği deaktive etmek için Renault Symbol'ün iç kapısında bulunan araç kilitleme butonuna 5-10 saniye basılı tutmanız yeterlidir. 


3. Anahtar ile Camları Açma/Kapama

Renault Symbol'ün bu özelliği ile aracınızı çalıştırmadan camları açıp kapayabilirsiniz. Camları açmak için araç kilidi açma tuşuna 2 kere hızlıca, camları kapamak için ise araç kilidi tuşuna 2 kere hızlıca basmanız yeterli olacaktır. 4. Yazılım ile Renault Symbol Bilinmeyen Özellikleri Açtırma

Renault Symbol modelinin yetkili servislerde açtırabileceğiniz gizli özellikleri: 

> Araç kirlendiğinde otomatik camlar ve cam tavan kapatma

> Araç kirlendiğinde/açıldığında korna ile ses verme

> Otoban Sinyali

> Vites geçişleri okları

> Kumandadan bagaj kilidi açma

> Araç kilitlendiği zaman kapı açılmasında korna ile uyarma


Renault Symbol Joy Bilinmeyen Özellikleri

Özellikle uzun yollarda çok işinize yarayacak Renault Symbol Joy Bilinmeyen Özelliklerini derledik.

1. Aracınız çalışır durumda olduğunda gösterge panelinin ışıkları yanar ve özellikle gündüz zamanlarında paneli görmeniz kolaylaşır. 

2. Panel üzerinden son yakıt alımından bu yana tüketilen yakıt miktarını ve 100 kilometrede tüketilen ortalama yakıtı görmenizi sağlar.

3. Hızınız 30 km/saat'in üzerinde iken anlık yakıt tüketimini panel üzerinden görebilirsiniz.

4. Deponuzda kalan yakıt ile ortalama kaç kilometre yol gidebileceğinizi görebilirsiniz.

5. Yokuş kalkış desteği

6. Bakıma kaç kilometre kaldığını gösterir. (Her 20.000 kilometrede sıfırlanır ve az mesafe kaldığında uyarı verir.)

7. Hız sabitleyiciSymbol Yokuş Kalkış Desteği Açtırma  

Yokuş Kalkış Desteği Symbol model araçlarda açtırılmak istenen bir özellik. Yazılım desteği ile yol bilgisayarını kullanarak Renault Symbol Yokuş Kalkış Desteği Açtırma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.Otomobillerle ilgileniyorsanız "Skoda Scala Kronik Sorunları" başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler. 

Tüm içerikler okundu!

Next page