BENZİNLOG
26
haziran
2019
Akaryakıt Lisans
PÜİS Nedir? PÜİS Açılımı

PÜİS açılımı Petrol Ürünleri İş Verenleri Sendikası'dır. PÜİS nedir? sorusunun hızlı cevabı akaryakıt bayilerinden oluşan, petrol işverenlerinin haklarını aramayı amaç edinmiş bir sendikadır. PÜİS Başkanı İmran Okumuş olup, genel merkezin adresi PETROL ÜRÜNLERİ İŞVERENLERİ SENDİKASI
Çiğdem Mah. 1545 Sok. No: 7 Çankaya / ANKARA'dır. 9000+ fazla üyesi bulunmaktadır.

PÜİS Ne Demek?

PÜİS bünyesindeki bayilere, websitesi üzerinden üyelik işlemlerini yapabileceği platform oluşturmuştur. Bayilik bilindiği üzere, karşılıklı yükümlülüklerin ekinde fizibilite olan bir sözleşmeye bağlanarak akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından gerçek ve/ya tüzel kişilere akaryakıtın kullanıcılara ikmali yetkisi verilmesi işlemidir. PÜİS Başkanı İmran Okumuş Kimdir. Genel Merkezi Ankara’da bulunan ve Ülkemizin en ücra köşeleri dahil bütün yurt yüzeyine yayılmış 9.000 kayıtlı akaryakıt bayisini çatısı altında toplayan PÜİS15 Bölgede 15 Şubesi (Ankara, Antalya, Batman, Erzurum, İskenderun, İstanbul, İzmit, İzmir, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Mersin, Samsun, Trabzon, Trakya), 81 ilde Baştemsilciliği ve 919 ilçede Temsilciliği bulunan Türkiye’nin en büyük ve teşkilatlı tek Petrol İşverenler Sendikası’dır. 

Akaryakıt işveren hak ve çıkarlarını görev edinmiş EPGİS ve TABGIS adında rakip konumda olan iki ayrı sendika daha bulunmaktadır. EPGİS, 4000+ fazla üyesi, TABGIS 300'den fazla bayisi ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Fesih Aktaş EPGİS başkanı olarak daha önce petrol ürünleri işverenler sendikası'nda başkan yardımcılığı yapmış.. Ticari, hukuki ve sektörel bilgiler ile sendikasına rekabet üstünlüğü sağlayan çözümler sağlayarak EPGİS'i kalabalık bir komünite haline getirmiştir.


Tüm içerikler okundu!

Next page