BENZİNLOG

26
haziran
2019
Akaryakıt Lisans

PÜİS açılımı Petrol Ürünleri İş Verenleri Sendikası'dır. PÜİS nedir? sorusunun hızlı cevabı akaryakıt bayilerinden oluşan, petrol işverenlerinin haklarını aramayı amaç edinmiş bir sendikadır. PÜİS Başkanı İmran Okumuş olup, genel merkezin adresi PETROL ÜRÜNLERİ İŞVERENLERİ SENDİKASI
Çiğdem Mah. 1545 Sok. No: 7 Çankaya / ANKARA'dır. 9000+ fazla üyesi bulunmaktadır.

PÜİS Ne Demek?

PÜİS bünyesindeki bayilere, websitesi üzerinden üyelik işlemlerini yapabileceği platform oluşturmuştur. Bayilik bilindiği üzere, karşılıklı yükümlülüklerin ekinde fizibilite olan bir sözleşmeye bağlanarak akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından gerçek ve/ya tüzel kişilere akaryakıtın kullanıcılara ikmali yetkisi verilmesi işlemidir. 

Akaryakıt işveren hak ve çıkarlarını görev edinmiş EPGİS ve TABGIS adında rakip konumda olan iki ayrı sendika daha bulunmaktadır. EPGİS, 4000+ fazla üyesi ile son dönemin en hızlı büyüyen sendikası olup, TABGIS 300'den fazla bayisi ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. 2017 yılının sonlarına doğru kurulan EPGİS'in hızlı büyümesini anlamak çok zor değil. Fesih Aktaş EPGİS başkanı olarak daha öönce petrol ürünleri işverenler sendikası'nda başkan yardımcılığı yapmış, hatta başkanlık seçimlerine girmiş bir isim. Whatsapp ve facebook grupları kurup petrol istasyonu sahiplerine ulaşmayı, onları birleştirmeyi hedeflemiştir. Ticari, hukuki ve sektörel bilgiler ile sendikasına rekabet üstünlüğü sağlayan çözümler sağlayarak EPGİS'i kalabalık bir komünite haline getirmiştir.