BENZİNLOG
26
haziran
2019
Akaryakıt Lisans
Epgis
PÜİS mi EPGİS Mİ? Hangi Akaryakıt İşveren Sendikası İdeal?

PÜİS mi EPGİS Mİ? Hangi Akaryakıt İşveren Sendikası İdeal?

Bir istasyon sahibinin sendikal faaliyetler içinde olması potansiyel haklarının aranması için güç kaynağı olacağı gibi aktif "ticari" hayatı içinde önemlidir. Akaryakıt sendikları çatı altındaki üyelerinin karşılıklı dayanışma ile ekonomik, sosyal ve kültürel yararlarını koruyup geliştirirler. Yeni gelişen mevzuat ve ortak çıkarlar ile bunun en doğru şekilde savunulması, temsil edilmesini sağlarlar.

PÜİS ve EPGİS farkı

PÜİS, ilk kurulan sendikadır. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası 17 Ekim 1967 yılında kuruluyor.

PÜİS, Ankara'da bulunması sebebiyle bakanlık, EPDK ve Ankara merkezli bürokratlara ve yılların vermiş olduğu bir deneyim havuzuna sahip. EPGİS ise İzmir'de olması sebebiyle Ege bölgesinde görece güçlü

Bir akaryakıt bayisi olarak PÜİS mi EPGİS mi kararı vermenin çeşitli stratejileri olabilir. Köklü ve büyük bir sendika içinde yer almak, toplu yapılan pazarlık ve menfaat sağlayacak geliştirmeler için önem arz eder. Sendikal faaliyetlerde üye sayısı gerçekleştirilecek icraatlar için her zaman önem taşır. Aynı zamanda teşkilat ağının yaygın olması, büyümekte olan ve farklı bölgelere açılmak isteyen tacirler için anlamlı olmaktadır.


PÜİS, 9000 den fazla üye işyeri ile en büyük sendika durumundadır. PÜİS'e alternatif olan EPGİS gibi TABGİS'de Ankara dışında bulunan alternatif akaryakıt işveren sendikalarından biridir.


Tüm içerikler okundu!

Next page