BENZİNLOG
20
nisan
2019
Araç Bakım
Petrol Ofisi Maxima Nedir?

Petrol Ofisi Maxima Nedir?

Petrol Ofisi Maxima, dizel partikül filtreli binek ve hafif ticari araçlar için geliştirilen motor yağıdır. Maxima CX 5W-30 Avrupa Otomotiv Üreticileri Birliğinin belirlediği C2 ve C3 performans seviyelerini aynı anda tek üründe sunan bir teknolojiye sahiptir.
Petrol Ofisi Maxima, motorunuzu aşınmalara karşı korur, tortulara azaltarak temiz kalmasını sağlar. Yaptığı bu katkılarla motorun daha verimli çalışmasını sağlayan Petrol Ofisi Maxima, size yakıt tasarrufu yapma imkanı da sunuyor.
Dizel partikül fitresi egzoz sistemine yerleştirilmiş yeni nesil filtre modülüdür. Bu parçanın görevi egzoz gazından çıkan doğaya zararlı partikülleri temizlemektir. Petrol Ofisi Maxima sayesinde dizel partkül filtreniz de maksimum verimde çalışır. Egzoz filtrenizde partikül sayısı azalır. 

Maxima CX 5W-30 Yorum

Maxima CX 5W-30 yeni nesil dizel partikül filtresine sahip araçlar için geliştirilmiş bir motor yağıdır. Katalitik konvertörlü benzinli araçlarda kullanılabilir. Maxima CX 5W-30 çok fazla araç ile uyumlu oluşundan dolayı filolar tarafından oldukça tercih edilen bir yağ. 

Daha pahalı ama daha uzun ömürlü bir yağ seçmektense Maxima CX 5W-30 kullanıp daha düşük fiyattan daha sık yağ değiştirmeniz motor ve dizel partikül filtresi için en verimli yöntemdir. Günlük kullanım için uygun olmasa da 5000. Km de bir Maxima CX 5W-30 motor yağını değiştirebilirsiniz. 1 tane 10 lt kutu almak yerine 2 tane 5lt Maxima CX 5W-30 motor yağı kullanabilirsiniz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page