BENZİNLOG
22
eylül
2019
Uzun Yol
Araç Bakım
Otomobil
Petlas 205 55 R16 Kış Lastiği

PETLAS 205/55R16 KIŞ LASTİĞİ

Hava koşullarına uygun ekipman kullanımının öneminde karşımıza çıkan en önemli nokta aracınızın lastikleridir. Özellikle şehir dışı yolculuklarına sık sık çıkıyorsanız kış aylarına uygun olarak üretilmiş kış lastiklerini kullanmanız güvenliğinizi önemli derecede artıracaktır. Kış lastikleri arasında Petlas 205 /55R16 kış lastiği modelini inceledik. 

Petlas Snow Master W651 205/55R16 91H lastiğinin taban genişliği 205, kesit oranı 55, jant çapı 16 ve hız endeksi H'dir. Petlas Snow Master W651 205/55R16 91H lastiği Kış aylarında kullanıma uygun bir lastik modelidir. Petlas markasının üretmiş olduğu bu kış lastiği modeli binek araç tipi için uygundur.    

Geniş yanal oluklar ve dönme yönüne optimize edilmiş bloklarla Petlas Snowmaster W651 karlı zeminlerde yüksek fren emniyeti sağlar.

Dış tarafta blok tip taban deseni ile manevra ve virajlarda lastiğin yola tutunma becerisini artırır.

Petlas Snowmaster W651 yüksek hızlarda güvenli ve konforlu bir sürüş sağlar. Üzerindeki çevresel ve yanal oluklar vasıtasıyla suyu hızlıca tahliye eder.

Petlas Snowmaster W651, FST ile geliştirilmiş tam silikalı sırt karışımı ile düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruma ve karlı/buzlu zeminlerde yüksek tutunma kabiliyeti sağlar.

  • W651 asimetrik tip sırt deseni sayesinde yüksek manevra kabiliyeti ve sessiz bir sürüş sunar

  • Çevresel ve yanal oluklarıyla hızlı ve etkin kar/su tahliyesi sağlar.

  • Blok tip bol lamelli sırt desen yapısı ve özel sırt karışımı, buzlu ve karlı zeminlerde yüksek performans ve fren emniyeti sunar.

  • Tam silikalı sırt karışımı ile düşük sıcaklıklarda esnekliği koruma ve karlı/buzlu zeminlerde yüksek tutunma kabiliyetine sahiptir.

Kullanıcıların çoğunu hem ekonomik açıdan hem de sağladığı performans açısından memnun eden Petlas 205/55R16 kış lastiği kış lastiği ihtiyacınız için uygun bir seçenek olabilir. 

Tüm içerikler okundu!

Next page