BENZİNLOG
17
temmuz
2021
Uzun Yol
Gündem
Otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Uygulaması

Otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Uygulaması

Geçtiğimiz dönemde Covid-19 nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı tüm sektörleri etkilemişti. Kısıtlamalardan dolayı işlerine ara veren halk dört gözle yaz dönemini bekliyordu. Sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından şehirler arası ulaşım da açılmaya başladı. Pandemi süresince sadece izin belgesi dahilinde seyahat edebilen yolcular, 1 Temmuz itibariyle herhangi bir belge olmadan yolculuk yapabilmeye başladı. Belli bir sürenin ardından Otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Uygulaması burada devreye girdi.

Yasakların kalkması ve yaz döneminin gelmesiyle tatil yapmak isteyenler hız kaybetmeden yollara düştü. Bir yandan da pandemideki zararını karşılamak durumunda kalan otobüs firmaları bilet fiyatlarına gözle görülür şekilde zam uyguladı. Tatil yerlerine ulaşım sağlamak için bilet bakan halk, bu fahiş fiyatlarla karşı karşıya kaldı. Ekonomik olarak zor durumdan geçen tüm insanlar yükselen bu fiyatlara isyan etti. 

Konuyla ilgili düzenleme yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi amacıyla şehirler arası otobüs taşımacılık firmalarına tavan fiyat uygulaması getirdi. Karayoluyla Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Tavan Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ, Resmi Gazete’de duyuruldu. Otobüs Biletleri Tavan Fiyat listesine aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Artık otobüs firmaları belirlenen tavan fiyatların üstünde bir ücret uygulayamayacak. 2021 yaz döneminde otobüs bileti almak isteyen vatandaşların yüzünü güldüren bu uygulama 3 ay sürecek. Kurban Bayramı öncesi duyurulan bu uygulama aşılamaların devam etmesiyle otogarlarda yoğunluk yarattı. 

Siz de bayramda akrabalarınızın yanına gitmek için yola çıkacaksanız Bayramda Şehirler Arası Yolculuk Yasak Mı 2021 ve Kurban Bayram Trafiği Ne Zaman Başlar 2021 yazılarımıza göz atmayı unutmayın! İyi bayramlar, iyi yolculuklar..

Tüm içerikler okundu!

Next page