BENZİNLOG
05
eylül
2018
Uzun Yol
Araç Bakım
Oto Kurtarıcı Ehliyeti
İş Kamyonu (Araç Kurtarma - Çekme - Taşıma) Operatörü; İş Kamyonu (Araç Kurtarma - Çekme - Taşıma) Tipi İş Makinesinin yaptığı iş ve özelliğe uygun emniyetli ve verimli bir şekilde kullanan, İş Kamyonu (Araç Kurtarma - Çekme - Taşıma) Tipi İş Makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen Operatörlük Belgesine sahip nitelikli kişidir. Oto Kurtarıcı Operatörü Ehliyeti bu türde iş makinasını trafikte ve kapalı yada açık saha içinde yasal olarak kullanabilmeniz için verilen eğitimler sonrasında yapılan sınav sonucu verilen iş makinası ehliyetidir.

Oto Kurtarıcı Operatörü Ehliyeti Nasıl alınır ?

Oto Kurtarıcı Ehliyeti yani bilinen adıyla Operatörlük Belgesi almak için öncelikle bir İş Makinası Kursuna kaydolmak gerekmektedir. Operatörlük Belgesi hangi aracı kullanacağınıza göre değiştir ve uygun araca operatörlük belgesini almanız gerekmektedir. Kursun Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması gerekir.

Kursa kaydolduktan sonra gerekli direksiyon ve teorik eğitimleri tamamlanır ve belli bir gruba dahil edilirsiniz. İlgili tarihte bir pazar günü test ve direksiyon sınavına girmeniz gereklidir.

Oto Kurtarıcımızla direksiyon sınavına da tabi tutulursunuz. Eğer Oto Kurtarıcıyı emniyetli bir şekilde kullanabilirseniz sınavda başarılı olup Operatörlük Belgenizi almaya hak kazanırsınız.

Herhangi bir ehliyetiniz yok ve Oto Kurtarıcı kullanmak istiyorsanız Kamyon Ehliyeti de almanız gerekmektedir.

Oto Kurtarıcı Operatörü ehliyeti nereden alınır?

Oto Kurtarıcı Operatörü Ehliyeti olan m.e.b onaylı herhangi bir kurstan alabilirsiniz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page