BENZİNLOG
16
mart
2021
Benzinlik
Opet
Opet İstasyonu Açmak İstiyorum

Opet İstasyonu Açmak İstiyorum

Akaryakıt sektöründe bayilik almayı düşünen yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen markalar arasında yer alan Opet, Türkiye genelindeki  bayilik sayısını her yıl giderek arttırmaktadır. 2002 yılında KOÇ Holding’in ortak olmasıyla birlikte faaliyetlerini hızlandıran ve Türkiye akaryakıt sektöründeki payını artıran Opet bayilik vereceği yatırımcıları titizlikle seçmektedir. Peki Opet bayilik şartları nelerdir? Opet istasyonu açmak istiyorum diyenler hangi kriterlere uymalı ? İstasyonu kurmak için gereken Opet bayilik ücreti ne kadar?

2004 yılında ISO: 9001:2000 kalite belgesini almaya hak kazanan OPET, sektörde ilklere imza atmasıyla da pazar payını kademeli olarak yükseltmeyi başarmıştır. Opet bayilik başvurusu yapmak isteyen girişimciler Opet firmasının bölge müdürlükleriyle bağlantıya geçerek Opet bayilik almak için adım atabilirler. Firmanın bayiliğini almak için gereken yatırım tutarları ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadığı için yatırım tutarı ve gereken teminat bedeli ile ilgili de marka yetkililikleriyle direkt olarak irtibata geçilmesi gereklidir.

Opet Bayilik Şartları

Opet bayilik almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken Opet bayilik şartları ise şu şekildedir.

• Sadece Opet Markasının İzin Verdiği ürünlerin Satışını Yapmak

• Bayi Adayları Şahsi ve Ticari Sicilleri Temiz Olmalıdır

• Gerekli Yatırım Tutarına Sahip Olmak

• Opet İstasyonlarında Tüm Güvenlik Önlemleri İstenilen ve Olması Gereken Ölçüde Olmalıdır. Bunun      Sorumluluğu Tamamen Bayilere Aittir. 

• Marka Kriterlerine Uygun Akaryakıt Satışı İstasyonu Lokasyonu Seçmek

• Firma Kurum Kültürüne Uygun Hizmet Anlayışı Benimsemek 

• İstasyon Kurulum Giderleri Bayilere Aittir

Opet Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır

Opet bayilik başvurusu için bölge müdürlüklerine ulaşabilirsiniz. Opet 7 bölge müdürlüğüne sahiptir. Bu bölge müdürlüklerinin her birinde bayilik departmanları da mevcuttur. Bayi adaylarının bu bölge müdürlüklerine ya da aşağıda detaylarını verdiğimiz genel müdürlüğe şahsi başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru sonrası Opet yetkilileri bayi adayı ile birebir görüşme yaparlar. 

Genel Müdürlük adresi: Barbaros Mahallesi Gelincik Sokak No: 4/A Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0 216 522 90 00

-Diğer Opet  bölge müdürlüklerinin iletişim bilgileri.

Opet Bayi Kar Marjı ve Opet Bayilik Ücreti

Opet bayilik ücreti 500.000₺ -1.000.000+ gibi tutarlılarla bayilik sahibi olabilirsiniz. Kesin bilgi alabilmek için yatırım tutarı firma yetkilileriyle yapılan görüşmeler sırasında öğrenilebilir. 

Peki Opet kar marjı ne kadar oluyor?

Akaryakıt istasyonlarında satılan benzinin kar marjı ortalama olarak yaklaşık % 4’tir. Motorinin kar marjları ise ortalama olarak yaklaşık %6’dır. LPG’de ortalama olarak yaklaşık % 6’dır. Yani 7.20 TL’den satılan bir litre benzinden elde ettiğiniz kar rakamı 32 kuruştur. Akaryakıt İstasyonu Günlük Ne Kadar Kazanır sorusunun detaylı cevabı için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.


Tüm içerikler okundu!

Next page