BENZİNLOG
24
ekim
2018
Yakıt
Araç Bakım
Opet
Opet Fuchs Nedir? Opet Fuchs Ürünleri Nelerdir?

opet fuchs Nedir?

opet fuchs,Opet Petrolcülük A.Ş. ile dünyanın en büyük yağ üreticisi Alman Fuchs Petroluk SE şirketlerinin eşit ortaklıkla kurduğu oto bakım, yağ ürünleri hizmeti veren sanayi kuruluşudur. Binek arabalar, kamyonlar ve tarım veya inşaat makineler için üretilen opet fuchs ürünleri XTL® teknolojisi ile sektöre yeni standartlar getirmiştir. Ürettikleri motor yağı koruyuculuk konusunda en zorlu şartlarda bile başarıyla çalışmaktadır. Yakıt tüketimindeki azalmanın yanı sıra, yağ tüketimi oldukça düşük seviyelerdedir.


opet fuchs Motor Yağları 
opet fuchs’a ait otomotiv yağları İzmir Aliağa’da üretilmektedir. Günlük 50bin ton üretim kapasitesine sahip bu inanılmaz tesiste aracınız için pek çok ürün çıkıyor. opet fuchs her araca, her markaya, her yakıt tipine uygun katkılı yağları hizmetinize sunuyor; Opet Fullmax 5W30 Motor Yağı 4 Litre ve Opet Fulltech 5w-30 - 5 Litre Partiküllü ürünleri memnuniyet oranı en yüksek ve en popüler olan ürünler arasında. Aracınızda kullanacağınız bu ürünlerle opet fuchs daha uzun yağ değişim aralığı ve yüksek motor performansı vadediyor. Kullanıcı yorumlarına da baktığımızda motordan gelen seslerin minimuma indiği hatta kesildiği bilgisine ulaşıyoruz.


Opet Fusch motor yağının görevleri nedir?

1- Sürtünmeyi en aza indirir. Bu sayede aşınma ve sıcaklık minimum seviyede tutulur.

2- Motorun soğumasını sağlar. Yağ motordan daha soğuktur. Yağlama sırasında motorun az da olsa soğumasını sağlar.

3- Motoru temizler. Aşınma sonucu oluşan kir, talaş gibi biriken artıkları temizler.

4- Motor kompresyonunun düşmesini önler. Kompresyon kaçağına karşı sıvı conta görevi yapar. Sızdırmazlık sağlar.


opet fuchsun ürettiği motor yağlar doğru ve düzenli kullanıldığı takdirde aracınızın motorunun daha verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.


Benzinlitre güvenli sürüşler diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page