BENZİNLOG
04
aralık
2019
Trafik Cezaları
Neden Arabada Sigara İçmek Yasak?

Neden Arabada Sigara İçmek Yasak?

2019 Eylül ayından bu yana gündemde olan özel arabada sigara içme yasağı halk arasında tartışmalara yol açmıştı. Sigara içmeyen kişilerin ve bilhassa çocukların arabada sigara içenlerin zehrinden etkileniyor olması arabada sigara içme yasağı konmasının en büyük sebeplerinden biri. Kapalı alanlardaki sigara yasağının ardından özel arabada sigara içme yasağı 2013 yılında yürürlüğe girmiş ve kanunlaşmıştı. Ancak uygulanmaya başlaması daha yakın bir tarihe dayanıyor. Peki neden arabada sigara içmek yasak? Kimilerine mantıksız gelse de arabada sigara içmek yasak. Çünkü sigara kullanmayan insanlar için sürücünün ya da yolcunun kapalı bir alanda, arabada, sigaradan etkilenmesi oldukça zararlı.

Özel Arabada Sigara İçmek Yasak Mı?

Özel arabada sigara içmek yasak. Yeni dönemde özel araçlarda sigara içilmesi para cezası ile sonuçlanıyor. Hususi araçlarda sigara, elektronik nargile ve benzeri tütün ürünleri kullananlar denetimlere yakalanmaları halinde para cezası ödüyor. Peki, özel araçlarda sigara içmenin cezası ne kadar olacak?

Arabada Sigara İçmenin Cezası Ne Kadar?

Arabada sigara içmenin cezası 2019 Eylül ayında 153 TL para cezası olarak belirlendi. Yeni yılda arabada sigara içmenin cezası ne kadar olur henüz bilinmiyor.  

Tüm içerikler okundu!

Next page