BENZİNLOG
13
mayıs
2021
Uzun Yol
motosiklet
Motosiklet ile Seyahat Rotası Önerileri

Motosiklet ile Seyahat Rotası Önerileri

Havaların da güzelleşmesiyle birlikte motorunuzu alıp seyahate çıkmaktan daha keyif verici bir şey düşünebiliyor musunuz? Biz düşünemiyoruz. Bu yüzden "Motosiklet ile Seyahat Rotası Önerileri" başlıklı yazımızda sizin için manzaranın en güzel ve yolun en keyifli olduğu Motosiklet ile Seyahat Rotası Önerileri derledik.


1. Antalya-Muğla (560 km)

Güney sahillerindeki Antalya Muğla seyahat rotası, Antalya Kemer’den başlayıp Kaş, Kalkan, Demre, Muğla Fethiye ve Gökova’dan geçerek Bodrum’da sona eriyor. Yola devam etmek isterseniz Bitez ve Turgut Reis istikametinde ilerleyebilirsiniz. Bu seyahat rotasının en güzel yanı, yol üzerinde sürekli birbirinden güzel doğa harikalarıyla karşılaşıyor olmanızdır. Bu seyahat rotasını tercih ederseniz, yol üzerindeki köylerde dinlenip meşhur lezzetleri tadabilirsiniz.


2. İstanbul-Kırklareli: İğneada (200 km)

İstanbul’un kuzeyindeki Karaburun’dan başlayan yolculuk Kıyıköy, İğneada’dan geçerek Kırklareli Limanköy’de son buluyor. İğneada rotası, en sevilen motosiklet ile seyahat rotası önerilerinden biridir. Çevresinde Longoz Ormanları bulunur, bu yüzden tehlikelidir. Sürücünün adrenalinini tavan yaptırır ve yolun keyfini tam anlamıyla çıkartmasını sağlar. Bu rotanın sevilmesinin bir diğer nedeni de trafiğin olmamasıdır. Fakat yine de dikkatli sürülmelidir çünkü keskin virajları vardır. 

İğneada Longoz Ormanları, Dupnisa Mağarası, Cehennem Şelaleleri ve Çilingöz Tabiat Parkı seyahat rotası üzerinde uğranabilecek duraklardandır.


3. Soğanlı Geçidi

Motosiklet ile seyahat rotası önerileri arasında mutlaka Soğanlı Geçidi bulunmalıdır. Bayburt üzerinde bulunan bu geçit, 29 keskin virajdan oluşur ve 2035 metre yüksekliğe sahiptir. Dışarıdan oldukça tehlikeli bir yer olarak gözükür. Bu yüzden motosiklet sevdalıları adrenalini doruklarda yaşamak için burada vakit geçirmekten keyif alır. Özellikle sisli ve yağmurlu havalarda büyük ilgi görür. Soğanlı Geçidi, 2015'te Dangerous Roads sitesi tarafından dünyanın en tehlikeli yolu seçilmiştir. 


4. Ankara Tuz Gölü (180 km)

Benzersiz bir motosikletle yolculuk deneyimi yaşamak istiyorsanız yaklaşık 180 km’lik Ankara Tuz Gölü yolculuğu sizin için ideal motosiklet ile seyahat rotası önerilerinden. İç Anadolu’nun bozkırları ve sapsarı tarlalarının arasından geçerek gerçek bir doğa harikası olan bembeyaz Tuz Gölü’ne uzanan unutamayacağınız motosiklet ile seyahat rotasını yaz veya bahar aylarında tamamlamanızı öneririz. Tuz Gölü'ne varana kadar Köprüköy, Bayramözü, Hirfanlı Barajı ve Acıkuyu'ya uğrayabilirsiniz. 


3 Günlük Motosiklet Rotaları

Yazımızın bu bölümünde, özellikle motosiklet kullanmaya yeni başlamış kişilerin çok işine yarayacak, 3 Günlük Motosiklet Rotaları önerileri vereceğiz. İşte sadece sırt çantanızı ve motosikletinizi alıp yollara düşebileceğiniz 3 Günlük Motosiklet Rotaları:

> Cunda / Ayvalık

> Eski / Yeni Foça

> Kazdağları

> Kıyıköy

> İğneada

> Amasra

> Bozcaada

> Gökçeada

> Yedigöller

 


Motosikletle Karadeniz Gezisi

Sisiyle, bol yağmuruyla zorlayıcı ama bir o kadar da keyifli bir motosikletle Karadeniz gezisi yapabilirsiniz. Dereleriyle, yayla manzaralarıyla ve tertemiz havasıyla sizi büyüleyecek yaklaşık 4000 km'lik bir Sinop-Artvin arası motosikletle Karadeniz gezisini 10 günde tamamlamanız mümkün. Yol üzerinde uğrayabileceğiniz doğal güzelliklere gelirsek;

- Göller: Ordu Ulugöl Tabiat Parkı, Trabzon Uzungöl, Borçka Karagöl ve Ovit Yedigöller

- Şelaler: Sinop Erfelek Şelaleri, Ordu Çiseli Şelalesi, Çamlıhemşin Palovit Şelalesi, Arhavi Mençuna Şelalesi ve Erzurum Tortum Şelalesi.

-Yaylalar: Perşembe Yaylası, Trabzon Hıdırnebi Yaylası ve Artvin Kafkasör Yaylası


Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yollar yazımıza göz atarak seyahat rotalarınızı güncelleyebilirsiniz. 

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page