BENZİNLOG
13
mayıs
2021
motosiklet
Trafik Cezaları
Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yollar

Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yol

2021 yılında sürücülerin en çok merak ettiği konulardan biri "Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yollar" oldu. Özellikle motosiklet sürücüleri, motosikletlerini denemek için yeni yollar ararken trafikte çok sıkıntı çekebiliyorlar ve bu gibi durumlarda Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yollar çok işlerine yarıyor. Bu yüzden, bu yazımızda "Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yol" konusu üzerinde duracağız. 

Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yol Levhası

Trafikte can ve mal güvenliğimizin sağlanmasında önemli bir faktör olan trafik levhalarının nerelerde kullanıldığını inceleyelim:

Şehir içi ve şehirler arası otoyollarda

Yol çalışmalarında, araç ve yayaları uyarmak amacıyla

Daralan yol ayrımlarında

> Açık, kapalı farketmeksizin tüm otopark alanlarında

Özetle, trafik levhaları yollardaki uyarı ve çalışma alanlarında, sosyal alanlarda, can ve mal güvenliği gerektiren her alanda kullanılmaktadır.


Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yolları göstermek için ise Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yol Levhası TT-6 kullanılır. 

Trafik akışının düzenli olarak sağlanabilmesi için konulmuş trafik tanzim işaretlerinden biri olan Motosiklet Hariç Motorlu Taşıt Trafiğine Kapalı Yol Levhası TT-6, Motosiklet dışındaki taşıtlara yolun her iki yönde de trafiğe kapatılmış olduğunu bildirir. Bu yola her iki taraftan da motorlu taşıtların girmemesi gerekir. 

Trafik kazalarının en önemli nedenlerinden birinin trafik levhalarına uymamak olduğunu unutmayalım. 

Trafik Cezaları ile ilgili diğer yazılarımıza linkten ulaşabilirsiniz.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler. 


Tüm içerikler okundu!

Next page