BENZİNLOG
29
haziran
2020
Otomobil
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2020 Ödemeleri Ne Zaman?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2020 Ödemeleri Ne Zaman?

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) araç sahibi olan herkesin düzenli olarak ödemek zorunda olduğu vergi çeşididir. Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) 2020 yılında geçen yıla göre %12 artış gösterdi. Motorlu taşıtlar vergisi motorun hacmine ve aracın yaşına göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Motorlu taşıtlar vergisi 2020 fiyat listesine “MTV 2020 Ne Kadar?” başlıklı yazımızdan bakabilirsiniz.

MTV Yılda Kaç Kez?

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödemeleri yılda 2 kez yapılıyor. Motorlu taşıtlar ödemesi 2020 için ilk taksit ödemesi Ocak ayında yapılmıştı. Motorlu taşıtlar vergisi 2020 ödemelerinin 2. taksidinin ödemesi ise 1 Temmuz 2020 - 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak. 

MTV ödemelerinde son gün ne zaman?

MTV 2020 ikinci taksit ödemesinin son günü 31 Temmuz 2020. 1 ay içinde ödemelerinizi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Peki MTV ödenmezse ne olur? MTV gecikirse ne olur? 

MTV ödemenizi geciktirdiğinizde her ay gecikme zammı eklenir ve sonunda normalde ödemeniz gereken miktardan epey fazla bir miktar ödemek zorunda kalabilirsiniz. MTV ödemenizi uzun süre yapmazsanız Maliye Bakanlığı vergi borcunuzu tahsil etmek üzere devreye girer ve adresinize uyarı gönderir. Bu uyarı sonucunda da ödeme yapılmazsa banka hesaplarınıza haciz konulması gibi istenmeyen bir durumla karşılaşabilirsiniz. 

MTV ödeme nasıl yapılır? MTV ödemeleri  internetten yapılıyor mu?

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödemeleri yapmak için birkaç farklı yöntem var: İnterneti kullanabilirsiniz ya da banka şubelerine giderek ödeme yapabilirsiniz.

*MTV ödemelerinizi TC kimlik numaranızla https://intvrg.gib.gov.tr/ adresinden kredi kartınız veya banka kartınız ile yapabilirsiniz. 

*MTV ödemelerinizi e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

*MTV ödemeleriniz için anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak da ödeme yapabilirsiniz. 

*Ödemenizi internet üzerinden yapacaksanız plakanızı boşluksuz girmelisiniz.Örneğin: (06ABA06).

Tüm içerikler okundu!

Next page