BENZİNLOG
07
temmuz
2018
Uzun Yol
motosiklet
Motor Sürücüleri İçin Rota Önerileri


MOTOR SÜRÜCÜLERİ İÇİN ROTA ÖNERİLERİ

Yaz ayları motor sürücüleri için büyük bir fırsattır. Yolda hareket ederken virajları, sürati, rüzgarı hissetmek vazgeçilmez bir tutkudur. Kış aylarına geri dönmeden motor yolculuklarının çok popüler olduğu bu dönemde sizin için en keyifli rotaları derledik. BenzinLitre iyi yolculuklar diler.

TUZ GÖLÜ-ANKARA

Köprüköy, Bayramözü, Hirfanlı Barajı, Acıkuyu ve sonrasında Tuz Gölü. İç Anadolu’nun sarı tarlaları ve bozkırları arasında bembeyaz, huzur dolu Tuz Gölü’ne kış gelmeden uğramalısınız.

Ankara’dan Konya Devlet Yolu’na doğru ilerleyerek, Şereflikoçhisar ilçesinden sonra Tuz Gölü kıyısına ulaşabilirsiniz. Karşı tarafına ulaşmak için de dönüp Cihanbeyli ilçesi üzerinden göle yakın kasabalara gidebilirsiniz.

KUMBAĞ-ŞARKÖY

İstanbul’a sadece 2,5 saat uzaklıkta 60 km uzunluğunda bir sahil hattı… Evet, Şarköy ülkemizin en uzun sahili. Kumbağ’dan başlayan yolculuğunuzda Ganos Dağlarını, Uçmakdere Köyünü ve üzüm bağlarını seyrederek Şarköy’e ulaşabilirsiniz.  Meşhur karidesi, uğmaç çorbası, kayık yemeğini, peynir helvasını mutlaka deneyin.  Bu 72 kmlik yolculuğunuzda bir tarafı uçurum bir tarafı boğaz olan manzaranın tadını çıkarın.

KARADENİZ YAYLALARI

Offroad deneyiminiz ve araziye uygun bir motorunuz varsa bu asfalt olmayan yollar tam size göre. Karadeniz’in yemyeşil atmosferinin arasında Rize merkezden başlayan rota Ardeşen’e, ordan da Çamlıhemşin yolundan Hazindak, Pokut ve Sal yaylalarına ulaşılıyor. 130 km olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

DOMANİÇ KÖYÜ-MANİSA

Eğer Anadolu’nun kuzeyinden, batı ve güneye hareket etmeyi düşünüyorsanız bu rota size inanılmaz virajlar ve doğa güzellikleri sunuyor.  Mızık Çayı, Hayme Ana Türbesi, ormanlar ve Sarıkız mesire yerindeki gölet 340 km uzunluğundaki güzargahınıza heyecan katacaktır.

ANTALYA-MUĞLA

Dile kolay tam 560 km… Güney sahillerinin bu uzun ve en güzel rotası, Kemer’den başlayıp Kaş, Kalkan, Demre, Muğla Fethiye, Gökova’dan geçerek Bodrum’da son buluyor. Yolda durup fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin görülecek çok şey var. 

DATÇA

Bu rotadaki papatyalar ve gelincik tarlaları arasından geçerken doğru karar verdiğinizi anlayacaksınız. Selimiye ve Bozburun’a uğrayın. Henüz kalabalık değilken balık yiyebileceğiniz yerleri tecrübe edebilirsiniz. Datça’da Can Yücel evi, yatların uğrak yeri Knidos Antik kenti, Apollon Tapınağı, Palamutbükü, Hayıtbükü gibi koylara uğramayı unutmayin.

MARDİN- BİTLİS

Midyat’tan başlayan rota Hasankeyf, Kurtalan ve Bitlis Tatvan’dan geçerek Ahlat’ta sona eriyor.  Gaz kolunu çevirin ve 320 km’lik Mezopotamya yolcuğuna hazır olun. Mimari ve kültürel zenginliklerle tarihte yolculuğa tanık olacaksınız.

GÖKÇEADA-BOZCAADA

İzmir yönünden hareket ediyorsanız Geyikli Limanı’ndan, İstanbul’dan geliyorsanız da Kabatepe Limanı’ndan feribota binerek adalara ulaşabilirsiniz. Engebeli, virajlı ve doğal güzelliklerle dolu yollar sizi bekliyor. Gökçeada’da Rum köyleri Zeytinli, Tepeköy, Dereköy ve Bademli’ye de gidonunuzu kırın.

SOĞANLI GEÇİDİ 

2035 metre yükseklik ve tam 29 keskin viraj. Adrenalin tutkunları işte bu rota tam size göre.  Yağmur ve sisli hava da eklendiğinde burası, dünyanın en tehlikeli yolu olabilir. Trabzon- Bayburt arasında kalan bu rotanın uzunluğu 106 km. 

BENZİNLİTRE İYİ YOLCULUKLAR DİLER.Tüm içerikler okundu!

Next page