BENZİNLOG
10
temmuz
2019
Otomobil
MERCEDES BENZ STARTUP YARIŞMASI 2019

MERCEDES BENZ STARTUP YARIŞMASI 2019

Geçtiğimiz günlerde üçüncüsü düzenlenen Mercedes Benz Türk Start Up Yarışması  geçen yıllarda olduğu gibi yine ülkenin dört bir yanından yüzlerce başvuru aldı. Küresel hedeflere katkıda bulunan, topluma ve çevreye faydalı, teknoloji odaklı startuplara yaratıcı zihinler olarak bakan Mercedes Benz Türk, ‘’Bize startupını söyle sana desteğini verelim!’’ mottosuyla finale kalan 10 startuptan 3üne 50’şer bin TL ödül vererek startuplara destek oldu.

Mercedes Benz Türk Startup Yarışmasının Hikayesi 

2017 yılında Mercedes Benz Türk’ün 50. Yıldönümü ile birlikte ilk kez Startup Yarışması formatında başlatılan projede, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda gelecek nesiller için yaşamı iyileştirecek projelere destek olmak amaçlanıyor. Tüm dünya ülkeleri tarafından kabul edilen 17 ana hedef ve 169 alt hedeften oluşan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için çözüm üreten tüm startuplar Mercedes Benz Türk’ün desteğini alma şansına sahip olabilmek için bu yarışmaya yoğun ilgi gösteriyor. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün projenin en belirgin özelliğini ise şöyle açıklıyor: ‘’Startuplara verdiğimiz desteği sadece maddi olarak vermiyoruz. Onların ihtiyaç duydukları eğitim ve yönlendirmeler ile ellerinden tutmayı hedefliyoruz.’’

Mercedes Benz Türk Startup Yarışması ile ilk yılında yarışma sonucunda 50 startupa toplamda 500 bin Tl para ödülü verdiklerini açıklayan Sülün, 2018 yılında ise temayı daha spesifik hale getirerek ‘’Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları’’ olarak belirlediklerini söylüyor. Ayrıca 2018 yılında ödüllerini de çeşitlendirdiklerini belirten Sülün, ilk 10’a kalan startuplara ‘’Startup Boost’’ adı altında özel bir gelişim programı hazırladıklarını ve Mercedes Benz Türk ile özel Almanya seyahati hediye ettiklerini dile getiriyor.

Mercedes Benz Türk Startup Yarışması 2019

Bu yıl Mercedes Benz Türk Startup Yarışması 3. Yılında yarışmanın etkisinin büyümesi adına ‘’Küresel Hedefler Hepimizin Sorumluluğu’’ mottosuyla yola çıkmış. Dünya liderlerinin uzlaştığı 17 küresel hedef doğrultusunda sorumluluk alan ve harekete geçen Mercedes Benz Türk, bu etkiyi büyütme vizyonuyla topluma ve çevreye fayda sağlayan, teknolojiye bağlı olan startuplar ile Mercedes Benz Türk Startup Yarışması kapsamında buluşmak istiyor.

2019 yılında ödül kategorilerine geçen yıllardan farklı olarak ‘’Jüri Özel Ödülü’’ kategorisi eklenmiş. Kadının güçlenmesini her zaman destekleyen Mercedes Benz Türk bu konudaki hassasiyetini ve desteğini de gerçekleştirdiği projelere yansıtarak ortaya koyuyor. Bu bağlamda Jüri Özel Ödülü kız çocuklarının ve kadınların güçlenmesine katkıda bulunan bir startupa verilecek. Aralarında girişimcilik ekosistemi, sivil toplum ve özel sektörden önemli isimlerin bulunacağı jüriye bu yıl TurkishWIN ve BinYaprak kurucusu Melek PULATKONAK da katılacak. Toplumsal cinsiyet eşitliği merceğiyle startupların değerlendirilmesi konusunda Melek PULATKONAK’ın katılımı çok kıymetli.

Mercedes Benz Türk Startup Yarışması 2019 Finalistleri

Mercedes Benz Türk Startup Yarışması ile Şubat 2018’de kurulduğu günden bu yana geçen kısa sürede hızlı büyümesiyle ve her yerde görülmesiyle dikkat çeken ekibimiz, jürinin değerlendirmesi sonucu ilk 10’a kalan startuplar arasına girdi. Böylece Mercedes Benz Türk ile özel Almanya seyahatini garantilemenin mutluluğuyla akaryakıt sektörünü değiştirmek için her geçen gün daha fazla çalışıyoruz.

Mercedes Benz Türk Startup Yarışması hakkındaki tüm detayları web sitelerinden de  inceleyebilirsiniz.

Tüm içerikler okundu!

Next page