BENZİNLOG
03
temmuz
2021
Otomobil
Mercedes-Benz Segment Sıralaması

Mercedes-Benz Segment Sıralaması

Mercedes Benz, şüphesiz günümüzün en prestijli markalarının başında yer alıyor. Bunun yanı sıra sadece lüks makam araçları üretmiyor. C segmentinden F segmentine kadar birçok segmentte otomobil üretimi yapıyor. Peki Mercedes-Benz Segment Sıralaması nasıl oluyor?  Hadi inceleyelim!

Mercedes Benz A Serisi

 

A serisi Mercedes'in 1997 yılında üretimine başladığı ve günümüzde halen üretimine devam ettiği bir otomobildir. C segmentinde bulunan A serisinin en güçlü rakipleri ise BMW 1 serisi ve Audi A3.

Mercedes Benz B Serisi


MPV (Multi Purpose Vehicles) segment Türkiye'de pek tutulmasa da adı üstünde çok kullanışlı bir otomobil türü. Mercedes-Benz Segment Sıralamasında listelenen B Serisi, segment için üretilmiş tam bir aile arabası. Hem geniş hem yüksek hem teknolojik. Geniş ailelere hitap etse de Türkiye'de bu segment araçlar pek rağbet görmüyor maalesef. 

Mercedes Benz C Serisi


Ve geldik Mercedes'in en çok tercih edilen modellerinden birine; Mercedes-Benz C Serisi. Geniş kullanıcı yelpazesi dolayısıyla dışarıda oldukça fazla görebileceğiniz C Serisi'nin ilk neslinin tasarımcısının Türk olduğunu biliyor muydunuz? Evet C Serisi'nin yaratıcısı Türk tasarımcı Murat Günak. Murat Günak'ın kim olduğunu merak ediyorsanız Murat Günak Kimdir?  yazımızdan Murat Günak'ı tanıyabilirsiniz! 

Mercedes Benz E Serisi

Gerçek bir Mercedes ruhlu otomobil kullanmak istiyorsanız E Serisi'nin şoför koltuğuna oturmalısınız. Elbette diğer modeller de Mercedes fabrikasından çıkan otomobiller ancak E Serisi gerçek bir Mercedes ruhuna sahip otomobildir. 

Mercedes Benz S Serisi

Rakipleri ne kadar güçlü olsa da hiçbir zaman S Serisi'nin önüne geçememişlerdir. S Serisi, BMW 7 Serisi'nin de Audi A8 modelinin de her zaman bir adım önünde bir otomobil olmuştur. Gerek konfor gerek güç gerek teknoloji konusunda bu üç model arasında hep ilk sırada olmuştur. S Serisi sahibi olmak biraz masraflı olabilir çünkü bu arabanın keyifli kısmı arka koltuklarda oturmaktır. Bu nedenle beraberinde bir şoför masrafı getirmektedir... 

Mercedes Benz G Serisi 

Mercedes Benz'in 42 yıl önce (1979) üretimine başladığı G Serisi'nin, bugün ufak tasarımsal makyajlarıyla yıllara meydan okuyarak üretimine devam ediliyor. Yollarla buluştuğu 1979 yılından bugüne hala kullanılmaya, satılmaya, birçok insanın hayalini süslemeye devam ediyor... 

Mercedes-Benz E Serisi Hangi Segment?

Mercedes-Benz E Serisi bilindiği üzere premium bir araç. Uzunluğu, şasesi, konforu ve diğer özellikleri onu E segment bir araç yapıyor. E segmentin ismi executive kelimesinden geliyor. E segmentinde Mercedes-Benz E Serisinin; Audi A6, BMW 5 Serisi, Jaguar XJ gibi birçok güçlü rakibi bulunuyor. 


Mercedes-Benz CLA Serisi Hangi Segment?

Mercedes-Benz bünyesinde birçok segmentte birçok otomobil modelinin olduğunu biliyoruz. CLA ise bu modellerden en yenilerinin arasında. 2013 yılında satışa sunulan CLA Serisi ikinci nesliyle satılmaya devam ediyor. CLA; agresif hatları, coupe görünümü ve çıtasız camları ile özellikle gençlerin gönlünü alıyor. CLA, isminin ilk harfinden de aklınızda kalacağı şekilde C segmentinde bir araç. 

Mercedes-Benz oldukça fazla modele sahip fakat sizler için Mercedes-Benz Segment Sıralamalarını inceledik. Buraya yazamadığımız daha birçok modeli bir başka yazıda sizlerle buluşturmak üzere, hoşça kalın. 


Aracınızın hangi segmentte olduğunu öğrenmek için Aracımın Hangi Segment Olduğunu Nasıl Anlarım? yazımıza göz atabilirsiniz!

BenzinLitre Keyifli Sürüşler Diler...  

Tüm içerikler okundu!

Next page