BENZİNLOG
30
eylül
2019
sosyal sorumluluk
BenzinLitre
Melek Pulatkonak Kimdir?

MELEK PULATKONAK KİMDİR?

Kendisini teknolojinin gücüne inanan bir seri girişimci olarak tanımlayan Melek Pulatkonak TurkishWIN ve binyaprak.com kurucusu. Türkiye’deki kadın ve genç istihdamını artırma vizyonuyla çalışan Melek Pulatkonak kimdir daha detaylı öğrenelim.

Melek Pulatkonak'ın Öğrenim Hayatı

Melek Pulatkonak, Avusturya Lisesi'nden mezun olduktan sonra London School of Economics and Political Science'dan İktisat derecesini alıp, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. Columbia Business School'da MBA derecesini aldı. Girişimcilik profesörünün uyarılarını dinlemeyerek girişimci olmaya karar verdi. New York’da hakia.com adındaki semantik arama motorundaki kurucu ortak görevini ve 20 senelik yurtdışı macerasını sonlandırdı. 2011'de Yazılım Geliştirme Teknolojileri Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Microsoft Türkiye'de göreve başladı.

Melek Pulatkonak'ın Girişimcilik Serüveni

2013’te Microsoft’tan ayrılan Melek Pulatkonak, sosyal girişimi, fark yaratan kız kardeşlik ağı Turkish Women’s International Network'de milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek için tam zamanlı çalışmaktadır.

2010'da kurduğu TurkishWIN, Londra, New York ve İstanbul başta olmak üzere on şehirde faliyette bulunuyor. TurkishWIN, ilham videolari; mentörlük ve kampüs programları ile globalleşiyor. TurkishWIN girişimi olan binyaprak.com’u 2015 yılında kurarak üniversiteli kadın ve genç istihdamını artırmayı hedefledi.

Yaptığı tüm işlerin ortak noktasını teknoloji odaklı, kitlesel erişimi olan ve sosyal bir problemi çözen bir hayal olarak sıralayan Melek Pulatkonak Türkiye’ye ve kadınlara değer katan bir girişimci olarak gençliğe örnek olmaya devam ediyor.

Tüm içerikler okundu!

Next page