BENZİNLOG
10
mayıs
2019
Araç Bakım
Mazot Kokusu Nasıl Çıkarılır

Mazot Kokusu Nasıl Çıkarılır ?

Bagajda antistatik bidonda depoladığınız mazotun aracınıza dökülmesi yada çeşitli sebeplerden oluşan mazot kokusu çok ağırdır, bir müdahele olmadan mazot kokusunun çıkması yıllar sürer. Peki kendi müdahalemizle mazot kokusu nasıl çıkarılır? 

Bagaja Mazot Döküldü

Mazot döküldüğünde ve ve sıvı döşemeye geçtiğinde kokuyu çıkartmak hayli zor olabiliyor. Eğer bagaja mazot döküldüyse, döşemeyi alttan sökün, tazyikli su ile, iyice yıkayın. Sonrasında ise bildiğimiz halı fırçası ve yüzey temizleyici, arap sabunu karışımıyla döşemeyi temizleyin. Sonrasında self yıkama olan istasyonların hortumlarını kullanarak döşemeyi duralayabilirsiniz. Self servis oto yıkama hortumu oldukça şiddetli bir şekilde su püskürterek döşeme altında kalan mazotun çıkmasını sağlar. İyice duruladıktan sonra döşemeye güneş ışığında kurutarak 1 gün dışarıda bekletin, iyice hava alsın. Bu yöntem hemen yapıldığında geçerlidir. Eğer bagaja mazot döküldükten sonra haftalarda bekler ve öyle işlem yapmaya çalışırsanız etkisi azalır. Yeni bir döşeme de probleminizi kökten çözecektir.

Bagaja naftalin dökmeniz de hem mazot kokusunu ortadan kaldırır hem de bagajınızın naftalin kokmasını sağlar. 

3D Bagaj Havuzu olarak adlandıralan parça bagaja mazot döküldüğünde önlem almanızı sağlar. 3D Bagaj Havuzu ile mazot dökülse bile mazot döşemeye temas etmez. Eğer bagajda mazot taşıyorsanız 3D Bagaj Havuzu üstünde bulundurmanızda fayda var. 

Dizel aracına benzin pompalanan bir kullanıcımızın aracında, depo temizliği yapılırken çekilen mazot aracın içine dökülmüş. Kendisi mazot kokusu problemini Sonax bayisinde çözmüş. Çözüm yöntemiyle ilgili videoyu izleyebilirsiniz. 


BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler

Tüm içerikler okundu!

Next page