BENZİNLOG
06
haziran
2019
LPG
Lpgli Araba Neden Hararet Yapar?

LPG'li Araba Neden Hararet Yapar?

LPG dönüşümü sonrası araçta yaşanan hararet durumu, karşılaşması oldukça olası bir durum. Hararet motor ısısının standartın üzerine çıkmasıdır. Göstergelerden bu ısıyı kontrol edebilirsiniz. Motor ısısı 90’ı geçtiği takdirde kaputunuzun altından dumanlar çıkabilir. 

LPGli araç hararet yapıyor ise sorunun kaynağı 

  1. Soğutma fanı arızası
  2. Devir daim pompasının arızası
  3. Vantilatör kayışında kopma
  4. Yanlış sürüş tekniği (Vites değiştirme, yüksek devirde kullanma vs.)
  5. Göstergenin bozuk olması, dereceyi göremezseniz soğutma sıvısından haberiniz olmaz.
  6. Soğutma fanı arızası

Gibi sebeplerden ötürü olabilir. Bu listedeki 2 ve 3. Maddeler sadece hararete değil, aracınızın hareket edememesine de neden olabilir. Yine LPGli araç benzinli araca göre daha zor hararet yapar.

LPGli Araba Hararet Yaparsa Ne Yapmalıyız?

Her markanın yetkili servisi LPG’li araca bakmayabiliyor. Ustalar LPG’li araçları servise sokmaya çekiniyor. Bu yüzden motor ustası ve yetkili servisten önce LPG dönüşümünü yaptırdığınız ustaya uğramanızda fayda var.

LPG'li araba hararet yapıyor ise genleşme kabını baktırın. Kaçak olup olmadığını elektronik kaçak dedektörü ile ile kontrol ettirin. Suya gaz karışıyor olabilir. Yerli cihazlarda hararet probleminin genleşme kabı kaynaklı olması oldukça olası. Problem burada değilse LPG beynini inceletmeniz gerekebilir. Beyinde bulunan lastik conta değiştirilebilir.

LPG'li araba hararet yapıyor ise regülatör kaynaklı su eksiltme olmuş olabilir. Burada regülatör değişebilir, dirseklere müdahale edilebilir. Durumu serviste görürsünüz.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page