BENZİNLOG
13
ocak
2019
LPG
LPG ile En Uyumlu Motor Nedir

LPG İLE EN UYUMLU MOTOR

LPG dönüşümünden sonra oluşan performans düşüklüğü kimi LPG kullanıcısının en büyük problemi. Dönüşümü kendiniz yapacağınız, sıfır araç alırken yada LPG’li 2. El Araç alırken LPG ile en uyumlu motoru göz önünde bulundurabilirsiniz.  Yorumları sizin için derledik. 

Toyota Corolla ve Honda Civic LPG dönüşümünden sonra kullanıcıların LPG ile en uyumlu bulduğu motora sahip araçlar. İyi bir işçilikle beraber, aracınız performans kaybı yaşamayacaktır. 

Düzgün montaj ve araca uygun kit seçimi LPG ile en uyumlu motoru sağlamanız için oldukça önemli kriterlerdir. Düzgün montaj ile aracınız LPG’ye dönüşse bile bu eski performansıyla aynı olacak anlamına gelmiyor. Aracın modeline bağlı olarak dönüşümde ekstra malzeme ve işçilik ihtiyacı normaldir. LPG için en uygun motora sahip araç markalar için Mercedes, Ford, Opel, BMW, Renault, Volkswagen diyebiliriz. 

LPG için en uyumlu motoru bulsanız bile dönüşüm sırasında problem çıkabilir. Yazılımın aracınızın tüketeceği yakıt miktarını yanlış göstermesi, yüksek devirde LPG tüketimi yerine benzine geçme, aracın çekiş gücünün düşmesi yaşayabileceğiniz problemler arasındadır. Fransız menşei araçlarda benzin ibresinin sürekli olarak azalması gibi bir sorunla karşılaştığınızda benzin resetleme modülü takarak sorunu çözebilirsiniz. Siz motorun LPG ile uyumlu olduğu sonucuna varsanız bile Euro5 ve üzeri emisyon değerlerine sahip motorlarda da supap erimesi problem yaşayabilirsiniz. 

Sıfır araç alırken LPG taktırmaya karar kıldıysanız, aracın fabrika çıkışlı LPG kitine sahip olduğundan ve motor parçalarının da dönüşüme uygun olduğuna dikkat etmenizi öneriyoruz. 

Tüm bu bilgilerin dışında beğenilen LPG ile en uyumlu modeller :


  • ·       Mitsubishi Colt
  • ·       Hyundai i10
  • ·       Fiat Egea


 

BenzinLitre ile LPG indirimlerinden haberdar olabilir, tüm Türkiye’deki LPG fiyatlarına istasyon istasyon ulaşabilirsiniz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page