BENZİNLOG
12
ocak
2019
LPG
LPG Göstergesi Neden Öter?

LPG Göstergesi Neden Öter?

Aracınız normal çalışırken bir süre sonra bip bip diye sesler geliyor ama çalışmasına devam mı ediyor? Yanıp sönen LPG Göstergesiyse bunun pek çok anlamı olabilir. LPG Neden Öter sorunuzun yanıtına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

LPG göstergeniz ötüyorsa aracınız LPG yerine benzin tüketimine geçmiş olabilir. Bunun nedeni LPG'nin azalması, LPG’nin bitmesi yada çeşitli teknik problemler olabilir. Aracınız bu durumda çalışmaya devam eder. Eğer tankta LPG olduğu halde bu LPG göstergesi ötüyorsa Yetkili servise danışıp aracınızı kontrol ettirmelisiniz. Bu size çözüm olabilir.

Yetkili serviste yazılım yüklemesi de probleminizi çözmezse, Aracınızın programını sıfırdan yapılması, rolanti ve yol ayarlarının doğru ayarlanması gerekmektedir. 

Aracınızda LPG Bittiği halde ötüyor ama Benzine geçmiyor mu? Geçiş ayarlarıyla ilgili bir problem vardır. Düzeltene kadar elle benzine geçebilirsiniz. Ama LPG’den Benzine geçiş için min.DeltaP 600 mb ve süre 0,6 sn gerekiyor. Durumu yetkili servise iletiniz.

LPG’nin ötmesi yeterli gaz basıncının oluşmadığı anlamına da gelebilir. Anahtar kısmında da problem olabilir. Araç Enjektörü çalışmasına ve LPG’ye geçmesine ragmen anahtar bu sesi çıkartabilir. LPG göstergeniz ötebilir.

Landirenzo sistem kullanan bir kullanıcımız Map Sensörünün değiştirdiğinde problem kalmadığını, LPG göstergesinin ötmediğini söyledi.  Başka bir kullanıcımız da 10 TL eksik alın, tankı sonuna kadar fullemeyin diyor. Bu şekidle yaparsanız sistem kitlenmezi LPG Ötüyor şikayetiniz son bulur diye de ekledi. Problemini bu şekilde çözmüş.

LPG Kullanmanız için 5 Sebep başlıklı yazımıza ulaşabilirsiniz. LPG'nin güvenli olmadığını düşünüyorsanız yazımız görüşlerinizi değiştirebilir. 

LPG İndirimlerinden BenzinLitre uygulaması ile haberdar olabilir, tüm Türkiye'deki LPG fiyatlarına yine BenzinLitre uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Tüm içerikler okundu!

Next page