BENZİNLOG
28
Şubat
2021
Yakıt
LPG
LPG Fiyatları Düşecek Mi 2021

LPG Fiyatları Düşecek Mi 2021

2021 Şubat ayı ortalamasına göre dünyada otogaz ortalama fiyatı litre başına 0,65 dolar (4,81 TL) olarak belirlenmiştir. Farklı ülkeler arasında bu fiyatlarda önemli farklar vardır. Bu farklılıklar; ülkelerin doğalgaz ve petrol kaynaklarına bağlı olması, alınan vergi oranlarının farklılıkları. Peki ülkemizde LPG fiyatları düşecek mi? Son dakika LPG zam ve indirim haberleri neler? LPG'de indirim son dakika 2021 yazılarını sizin için derledik.

Geçtiğimiz sene akaryakıtlardaki fiyat değişimleri oldukça dalgalı bir şekilde seyrediyordu. Pandeminin başlamasıyla birlikte art arda gelen indirimler ardından art arda gelen zamlarla birlikte LPG fiyatı Mart 2021 tarihi itibariyle ortalama 4 TL diyebiliriz. 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, akaryakıtlarda olası indirimlerin fiyatlara yansıması için fiyatlarda önce eşel mobil sistemi ile ÖTV’den karşılanma miktarlarının altına inilmesi gerektiğini söylemişti. Akaryakıtta indirim haberleri hakkında konuşan Aktaş, "Bu haberlerle tüketiciler yanıltılmaya çalışılıyor. Pompa fiyatına yansıyacak değişiklikleri vatandaşlarımızla düzenli olarak paylaşıyoruz. Devlet, eşel mobil sistemiyle petrol fiyatları ve döviz kurundaki değişikliklerden kaynaklı pompa satış fiyatı yükselişlerini, ÖTV’nin eş oranda düşürülmesi yoluyla sınırladı. Bu mekanizma ile fiyatlardaki yükseliş, gerçek satış fiyatı içindeki ÖTV miktarından düşülerek pompa satış fiyatı sabit tutuluyor." ifadelerini kullanmıştı. Son yapılan 26 kuruş zam ile birlikte indirim henüz söz konusu değil. Fakat takdir edersiniz ki LPG fiyatları düşecek mi sorusuna net bir cevap vermek elbette pek mümkün olmuyor. Genelde fiyat hareketleri ay başında, uzun süreli sabit kalacak şekilde belirleniyor. 


LPG'de İndirim Son Dakika 2021

LPG'de indirim. Yapılan son zamların ardından araç sürücüleri otogazda indirim haberlerinin dört gözle bekliyorlar. Fakat açıklanan son 26 kuruşluk zammın ardından henüz bir indirim söz konusu değil. Sizleri indirim ve zamlardan anında haberdar ediyoruz ve tabii ki her zaman edeceğiz.

Son Dakika LPG Zam ve İndirim Haberleri

Yeni yılla beraber son dakika LPG zam ve indirim haberlerinde Ocak ayında LPG'ye  40 kuruşluk zam beklentisi bulunuyordu. Fakat Mart ayının başında kesinleşen 26 kuruşluk zam yapıldı. Bu zam ÖTV'ye yansıdığı için pompa fiyatlarında ise bir değişiklik olmadı.

BenzinLitre uygulaması son dakika güncel LPG zam ve indirim haberlerini anlık olarak görebilmenizi sağlamaktadır. Sizlerde zam ve indirimlerden anında haberdar olmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler 

Tüm içerikler okundu!

Next page