BENZİNLOG
02
ekim
2019
Uzun Yol
BenzinLitre
Otomobil
Lassa Lastik Çeşitleri

LASSA LASTİK ÇEŞİTLERİ

Türkiye'nin köklü ve lider lastik markası Lassa'nın temelleri 1974 yılında atıldıktan sonra Lassa 1978 yılında üretime başladı. Sabancı Holding ve ortakları tarafından kuruldu, 1988 yılında Japon devi Bridgestone Corporation’la ortaklık kurarak Brisa adını aldı. Lassa lastikleri, bugün Türkiye’nin en büyük lastik üreticisi olan Brisa’nın araştırma geliştirme çalışmalarıyla ve kullanılan en son teknolojiyle üretiliyor.

Lassa lastik çeşitleri incelendiğinde dört mevsim dayanıklı ve üstün performanslı her araç tipine uygun lastikler üretildiğini görmek mümkün. Lassa lastik çeşitleri sıralandığında Lassa Multiways, Lassa Greenways, Lassa Driveways, Lassa Snoways çeşitlerini görmek mümkün. Kısaca Lassa lastik çeşitleri konusunu inceledik.

Lassa Multiways

Lassa lastik çeşitleri arasında Lassa Multiways dört mevsim lastiği olarak tasarlanmıştır. Dört mevsim lastiği hava şartlarının daha ılıman olduğu bölgelerde yaşayan sürücüler için uygundur. Lastikleri depolama yükünden kurtarması dört mevsim lastiğinin avantajıdır. Aslında kışın kış lastiği yazın yaz lastiği kullanmak en yüksek performansı almanızı ve güvenli sürüşü sağlar. Fakat ılıman hava şartlarının hakim olduğu bir bölgedeyseniz Lassa Multiways dört mevsim yeterli performansı sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ve üretilmiştir.

Lassa Greenways

Lassa lastik çeşitleri arasında tasarrufu en ön planda tutan Lassa Greenways modelidir. Uzun ömürlü olması ve dayanıklı olmasıyla rakipleriyle kıyaslandığında km başına %45 tasarruf sağladığı test edilmiştir. Lassa Greenways aynı zamanda rakiplerine göre %30 daha uzun ömürlüdür. Hem kuru hem ıslak zeminde üstün yol tutuşuyla güvenlik sağlar. Nano-Pro teknolojisi sayesinde aracınızın yakıt tasarrufuna destek olur.


Lassa Driveways

Lassa lastik çeşitleri arasında yolculuğa konfor katan lastik olarak tanımlanan Lassa Driveways, sağlamlık ve sürüş konforunu birlikte sunuyor. Yeni desen tasarımı sayesinde daha güçlü yol tutuşu, geliştirilmiş sırt karışımı ile daha kısa fren mesafesi sağlayan Lassa Driveways sağlam Lassa lastik çeşitleri arasında yer alıyor.

Lassa Snoways

Lassa lastik çeşitleri arasında 2018 kış sezonunda piyasaya sunulan Lassa Snoways kış lastikleri ile en zorlu kış koşullarında bile yolculuğa güvenle çıkmanız mümkün. Islak zemin performansı ve gürültü seviyesi kriterleri incelendiğinde sürücüleri memnun edecek değerlere sahip olduğu görülen Lassa Snoways yağışlı havalarda ıslak zeminde hem güvenli yol tutuşu hem de araç içi az gürültüsüyle tercih sebebi olabilecek bir kış lastiğidir.


BenzinLitre her hava koşulunda güvenli sürüşler diler!

Tüm içerikler okundu!

Next page