BENZİNLOG
13
temmuz
2019
Uzun Yol
Kurban Bayramında Ne Zaman Yola Çıkmalıyız?

Kurban Bayramında Ne Zaman Yola Çıkmalıyız?

Kurban Bayramı tatili için ideal yola çıkma saati, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu bilgilerin başında geliyor. Kurban Bayram trafiği ne zaman başlar? Hangi gün yola çıkmalıyız? Tüm soruların cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Kurban Bayramı Trafiği Ne Zaman Başlar?

Yandex ve Google verilerine göre 9 Ağustos Cuma öğleden önce veya 10 Ağustos Cumartesi öğleden sonra yola çıkmanız gerekiyor.

Kurban Bayramında Ne Zaman Yola Çıkmalıyız?

İstanbul’dan çıkış rotalarına dikkat!!
Kurban Bayramı trafiği İstanbul’dan çıkış rotalarının genel görünümü ise şöyle:

Geçtiğimiz yıl bayram seyahatleri Arife günü Cumartesi gününe denk geldiği için Cuma günü başlamıştı. Trafik yoğunluğunun başladığı Cuma günü, D-100 Karayolu’nda Uzunçayır Kavşağı’ndan Çayırova Kavşağı’na giden rota, normal bir Cuma trafiğiyle kıyaslandığında trafikteki bekleme süresi 13.00 itibarıyla 1 saate ve akşamüstü 2 saate kadar çıktı. Yol normal seyrine ancak gece 02.00’den sonra dönebildi.

TEM Otoyolu’nda Kavacık’tan Kurtköy Kavşağı’na giden rotada Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sonra trafik yoğunluğu geçtiğimiz yıl aynı gün sabah 09.00’dan itibaren yükselmeye başladı ve ertesi gün öğlen 12.00’ye kadar devam etti. Bu rotada normalde 25 dakika süren bekleme süresi, akşam saatlerinde 2 saatin üzerine çıkarak bunaltıcı bir boyuta ulaştı.

Kurban Bayramı trafiğinde bu yolları kullanmak yerine Kuzey Çevre Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim köprüsü sizler için rahat bir ulaşım seçeneği olabilir.

Yolculuğunuz boyunca en ucuz benzinliklere BenzinLitre uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

BenzinLitre güvenli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page