BENZİNLOG
30
nisan
2018
Benzinlik
Uzun Yol
Kullanıcıları Uzun Yolda Mutlu Edecek 5 İstasyon Özelliği

Kullanıcıları Uzun Yolda Mutlu Edecek 5 İstasyon Özelliği Uzun yola çıkıldığında, sür#uçu#lerin ve yanlarında yolculuk edenlerin en çok dikkat ettiği konuların başında benzin alınacak istasyon gelmekte. Uzun yolculuğa çıkarken verilecek molalar, kullanıcıların istasyonlarda kaliteli hizmet beklentisine girmesine neden olmaktadır. Uzun yolda beklentileri karşılayacak olan benzin istasyonlarında 5 özelliğin bulunması gerekmekte.

1. Temiz Bir Ortam

Temizlik, benzin istasyonu için olmazsa olmaz özelliklerin başında gelmektedir. Uzun yola çıkan kullanıcılar, hijyen kurallarına uygun olmayan istasyonlarda beklentilerinin karşılandığını düşünmeyecektir. Bu nedenle, tüketicileri memnun etmeyi amaçlayan benzin istasyonu sahiplerinin ve istasyonda hizmet veren tüm çalışanların bu kurala uyması gerekmektedir.

2. Akaryakıt Fiyatları

Otomobil kullanıcıları çoğunlukla benzin almak için uğradıkları istasyonlarda akaryakıt fiyatına önem vermektedir. Akaryakıt, ham halde ithal edilmesinin ardından çeşitli rafinerilerde işlenmekte ve ardından istasyonlara dağıtılmaktadır. Dağıtım sonrasında, nakliye maliyetinin de eklenmesiyle işlenmiş haldeki akaryakıtın fiyatı artmaktadır. Kullanıcılar uzun yolculuk yapacaklarında, Türkiye'nin batısına gideceklerse bu bölgede bulunan istasyonlarda daha uygun fiyatlara benzin alabilmektedir. Aynı bölgedeki farklı istasyonların benzin fiyatları az da olsa farklar içerebilmektedir.

En düşük fiyata hangi istasyondan benzin alınabileceğini gösteren kullanışlı bir internet sitesi bulunmaktadır, www.benzinlitre.com'da yer alan çeşitli filtreler sayesinde bulunulan bölge ve şehirdeki istasyonlara, istasyon ara butonuyla ulaşılabilmektedir. İstasyonların büyük çoğunluğu satış yaptıkları akaryakıtın satış fiyatını siteye bildirmektedir. Bu nedenle sitede yer alan tüm bilgiler güncel haldedir. Doğru bilgiye en güvenilir ve hızlı şekilde ulaşmak için siteyi ziyaret etmek yeterli olmaktadır.

3. Tüm Unsurların Eksiksiz Olması

Kullanıcılar uzun yol sırasında eksiksiz istasyonlar bulmak istemektedir. Araçta meydana gelmesi muhtemel olan basit müdahalelerle giderilebilecek sorunlar için istasyonlar önem taşımaktadır. Lastiklerdeki hava basıncı mevsime göre değişebilmektedir. Düşük ya da yüksek basınçlı lastiklerle uzun sürecek bir yola çıkmak güvenli olmamaktadır. Bu nedenle, sür#uçu#ler seyahat öncesinde gerekli önlemleri almaktadır. Bu önlemlerin başında lastik basıncının ve cam suyunun doğru seviyede olması gelmektedir. Akaryakıt istasyonunda hava ve su ölçümünün yapılabildiği bölümün olması kullanıcıların memnuniyetini artıracaktır. Beklentilerin karşılanması da bu cihazın mevcudiyetine bağlıdır.

4. Güleryüzlü Hizmet

Kullanıcıların istasyonda aradıkları en önemli özelliklerden biri de verilen hizmettir. Güleryüzlü bir hizmet sür#uçu#leri ve yanlarında yolculuk edenleri mutlu edecektir. Kaliteli bir hizmet anlayışına sahip olan istasyonlarda müşteri memnuniyeti artışına bağlı olarak müşteri sayısı da artış göstermektedir. Bu nedenle, istasyonda çalışan kişilerin seçimi doğru şekilde yapılmalıdır.

5. Uygun Lokasyon

Kullanıcıların önceden belirlenmiş olan seyahat rotası istasyonu da belirlemektedir. İstasyonların şehirlerarası yollarda yol üzerinde bulunması gerekmektedir. Kullanıcılar çok zaman kaybetmeden, yol üzerindeki istasyonları kullanabilmelidir. Aksi durumda, istasyonun yerinin belirlenebilmesi konusunda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcılar çeşitli ihtiyaçlarını gidermek için en yakın istasyon oluşuna dikkat etmektedir. Bulunulan bölgeye en yakın istasyonu site aracılığıyla bulabilmektedirler.

Tüm içerikler okundu!

Next page