BENZİNLOG
09
eylül
2021
Otomobil
Konya'da Araba Sürülecek Yerler

Konya'da Araba Sürülecek Yerler  

Yaz aylarının gelmesiyle beraber sürücü kursuna giden insan sayısı da arttı. Araba sürmeye yeni başlayan insanlar için pratik yapabilecekleri boş yollar altın değerinde diyebiliriz. Fakat her şehir araba sürülecek geniş yollara sahip değil. Peki sizce Konya'da araba sürülecek yerler nerelerdir? Sizin için Konya'da araba sürülecek yerleri derledik. 


1. AVM Otoparkları

İnsanlar genelde AVM'lere alışveriş yapmak için gider fakat bu tür AVM'lerin koskocaman bir otoparkının da olduğunu unutmamak gerekir. Bol bol boş alan ve park alanı bulunduğu için Konya'da araba sürülecek yerler listemize eklemek istedik. Özellikle büyük olan alışveriş merkezlerinde sürüş pratiği yapmanız daha kolay olacaktır. Kulesite AVM, Kentplaza AVM, Konya Forum AVM gibi AVM'leri sürüş pratiği yapmak için tercih edebilirsiniz. Konya'da araba sürülecek yerlerden birisi olan AVM'lere gelmişken de alışveriş yapmayı unutmayın :)

2. Kapalı Pazar Yerleri

Kapalı pazar yerleri hemen hemen çoğu ilde maksimum haftanın 1 ya da 2 günü dolu olur. Geriye kalan günlerde aynı AVM otoparkları gibi sürüş ve park pratiği yapmak için mükemmel alanlardır diyebiliriz. Neredeyse Konya ilçelerinin her semtinde kapalı pazar yeri bulunur. Yeterince güvenli bir şekilde aracınızı sürerek deneyiminizi rahatça arttırabilirsiniz. Aman dikkat edin sinirli bir pazarcıya denk gelmeyin!


3. Konya Organize Sanayi Bölgesi

Genel olarak organize sanayi bölgeleri araçların uğrak yeri olduğu için Konya'da araba sürülecek yerler listemiz için vazgeçilmez bir yerdir. Konya Organize Sanayi Bölgesinin kapalı olduğu günlerde oldukça rahat ve güvenli bir şekilde pratik yapabilirsiniz. Tabi pazar yerinde olduğu gibi burada da araba sürerken tedbiri elden bırakmamak son derece önemli. Konya’da araba sürülecek yerlerden biri olan sanayi bölgelerini değerlendirebilirsiniz.

4. Yazır Direksiyon Eğitim Alanı

Direksiyon eğitim alanları yeni araba kullanmayı öğrenen veya sürüş pratiği yapmak isteyen insanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Sürücü kurslarının eğitimlerinin olmadığı günleri seçmek hem sürüş güvenliğinizi arttıracak hem de daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamanıza imkan sağlayacaktır. Zaten sürüşü eğitimi verilen bu yollar belki de Konya'da araba sürülecek yerler listemizde ilk gidilmesi gereken yer olabilir.


Konya’da araba sürülecek yerleri sizin için derledik. Antalya'da Araba Sürülecek Yerler veya İzmir’de Araba Sürülecek Yerler yazılarımızı da okuyarak farklı iller hakkında bilgi edinebilirsiniz.

BenzinLitre güvenli ve huzurlu yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page