BENZİNLOG
23
nisan
2019
LPG
Katkısız Otogaz Hangileri

Katkısız Otogaz Hangileri?

LPG kullanıcılarının içinden çıkamadığı bir tartışma konusu daha. Katkısız Otogaz Hangileri?
LPG sıvılaştırılmış petrol gazıdır. Protan ve bütan karışımından oluşur. Aygaz, Mogaz, Pogaz, Shell, İpragaz, Milangaz en popüler otogaz satan markalardır. Peki bunlara baktığımızda katkısız otogaz hangileri? Aracınıza hangi markadan otogaz almalısınız? 

Açıkcası bu sorunun net bir marka ile cevabını vermek çok da mantıklı değil. Öncelikle burada yanlış bir anlaşılmayı açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. LPG katkıları aracınızın daha iyi performans göstermesi için kullanılır. Eğer aracınızın fabrika çıkışlı LPG kiti takılı değilse aracınız LPG uyumlu değildir. LPG dönüşümü ile sonradan LPG’ye uyumlu hale getirilir. Aracın yaşadığı performans kaybını dengelemek amacıyla otogaz dağıtıcıları çeşitli katkılar ile yakıtı güçlendirir. Katkılı Otogaz kötüdür diye bir yargıda bulunmak doğru değil! 

Aracınız markadan markaya farklı performans gösteriyor olabilir. Bu konuda en iyi öneriyi LPG dönüşümünüzü yapan servis üzerinden alabilirsiniz. Kimi LPG dönüşüm firması Aygaz’ı önerirken kimi Shell, Petrol Ofisini öneriyor. Bu durumda aracınızı en iyi tanıyan siz ve LPG dönüşümünü yapan servistir. Danışmakta fayda var. Sizin aracınıza uygun LPG markasını söyleyeceklerdir. Otogaz sisteminizin markası da bu noktada önem taşıyor. 

En iyi otogaz markası kullanıcı anketimize ulaşabilirsiniz. 

BenzinLitre iyi yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page