BENZİNLOG
22
nisan
2019
LPG
Karbüratörlü Araca Sıralı Sistem Lpg

Karbüratörlü Araca Sıralı Sistem LPG

Karbüratörlü Araç Nedir?

Karbüratör, içten yanmalı motorlarda kullanılan parçadır. Benzini hava yardımıyla silindire göndererek yanmasını sağlar. Karbüratör emilecek olan havayı ve yanacak yakıt miktarını otomatik olarak ayarlar. Eğer bu parça bozulursa motor çalışmaz. Çünkü arıza sebebiyle motora yakıt gitmez. Peki karbüratörlü araca sıralı sistem LPG takılır mı?

Karbüratörlü Araca Sıralı Sistem LPG Takılır mı? 

Evet! Karbüratörlü araca da tıpkı Avrupa enjeksiyonlu sistemle aynı olarak çalışan 4 enjeksiyonlu sistem uygulanabiliyor. Bu sıralı sistem LPG sayesinde aracın hem performansı artıyor hem de yakıt maliyeti düşüyor. Eskiden karbüratörlü araca LPG takıldığında benzine nazaran performans düşüklüğü oluşuyordu. Fakat yeni sistem ile yaklaşık %15 yakıt tasarrufu %30 performans kazanımı sağlayabilirsiniz. 

Öncesinde karbüratörlü araca sıralı sistem LPG uygulandığında hortumlarda tahrişler ve yırtılmalar, benzin kaçağı gibi durumlar olabiliyordu. Ya da tekleme gibi problemlerden çekiniyor olabilirsiniz. Fakat yeni nesil montajda bu durumda ortadan kalkmış durumda. Başarıyla uygulanmış  karbüratörlü araca LPG örneğini videodan izleyebilirsiniz. 


BenzinLitre İyi Yolculuklar Diler. 

Tüm içerikler okundu!

Next page