BENZİNLOG
30
aralık
2020
Otomobil
İzmir'de Araba Sürülecek Yerler

İzmir'de Araba Sürülecek Yerler

Araba ehliyeti almadan önce ya da yeni almış olanlar pratik yaparak kendilerini geliştirmek ister ama büyükşehirlerde karşılaşılan en büyük problemlerden birisi pratik yapabileceği alanların çok az olması .Peki bu durumu İzmir'de nasıl çözebiliriz? İzmir'de araba sürülecek yerler neresi? İzmir'de araba sürülecek yerlerden hangileri güvenli? 

Sizin için İzmir'de araba sürülecek yerleri listeledik.


İzmir Atatürk Organize Sanayi

Araba sürüp pratik yapabileceğiniz en uygun yerlerden birisi şüphesiz sanayilerdir.İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nin kapalı oluğu günlerde oldukça rahat ve güvenli sürüş yapabilirsiniz.Yine de dikkatli olmakta fayda var. İzmir'de araba sürülecek yerler arasında en çok bilinen noktalardan biridir

 Ege Üniversitesi

Eğer kampüse girme imkanınız varsa pratik yapmanız için oldukça uygun olacaktır.Bulunduğunuz yerlerde pratik yapabileceğiniz uygun kampüsler varsa buralarda rahatça pratik yapabilirsiniz.En uygun günler elbette ki cumartesi ve pazar.

İzmir Gıda Çarşısı 

İzmir'de araba sürülecek yerlerden bir başkası ise İzmir Gıda Çarşısı. Birçok kişi burada sürüş deneyimi kazanıyor.Saat 21.00’dan sonra oldukça sakin  oluyor burada direksiyon pratiği yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.Birçok kişinin burada direksiyon pratiği yaparken görmeniz mümkün.


AVM Otoparkları

Alışveriş merkezlerine sürekli gidiyoruz ama bu sefer direksiyon pratiği yapmaya gitmeniz için avm otoparkları oldukça ideal.Park etme pratikleri de yapıp sürüş deneyiminizi artırabilirsiniz.Size önerebileceğimiz birkaç alışveriş merkezi otoparklarını şöyle sıralayabiliriz: 

Optimum Avm,Ege Park Avm ve Çiğili Kipa Avm gibi alışveriş merkezi otoparklarında sürüş deneyimi kazanabilirsiniz.Pratik sonrasında alışverişe devam edebilrsiniz.


Evka Direksiyon Alanı

İzmir’de araba sürülecek yerlerden bir diğeri elbette ki direksiyon alanlarıdır.Evka direksiyon alanında rahat ve güvenlii bir sürüş deneyimi kazanabilirsiniz.Burada sizinle birlikte çalışan pek çok sürücü görmeniz mümkün.Heyecan yapmayın lütfen. :)

Pazar Yerleri

Pazar yerleri direksiyon pratiği yapmak için adeta biçilmiş bir kaftan.Pazarların kurulmadığı günlerde çoğu pazar yerleri boş ve sakin oluyor.Gayet rahat ve güvenli bir şekilde aracınızı sürerek deneyim buralarda kazanabilirsiniz.Bornova ve Buca pazar yerlerini önerebiliriz.

İzmir Atatürk Stadyumu

Konum  olarak çok merkezi bir yerde olan İzmir Atatürk Stadyumu’nun çevresi direksiyon pratiği yapılabilecek yerlerden en sakin olanlardan biri  olabilir.Özellikle akşam saatlerinde sakin ve güvenli bir sürüş için hem başlangıç hem de yeni öğrenenler için ideal.

Evka 2-Egekent 

Evka 2 -Egekent arası,sürüş deneyiminizi artırabilmeniz için çok uygun bir rota. Hem yokuşlu hem de virajlı yol deneyimini kazanmanızı sağlayacakatır.Sizin için zorlu ama bir o kadar da öğretici bir deneyim  olacaktır.

Pratik yaparken dikkatli olmanızda fayda var.Yine de ehliyetsiz trafiğe çıkmanızı önermiyoruz. Ehliyeti aldınız, yakıtı nereden alacağım diye düşüyorsanız BenzinLitre uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Antalya'da araba sürülecek yerleri merak ederseniz yazımızdan listeye ulaşabilirsiniz. 

BenzinLitre güvenli sürüşler diler!

Tüm içerikler okundu!

Next page